eReport.sk
Remišová pod paľbou
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Pobúrená Remišová: Blanára nazvala pomýleným podpredsedom Smeru! Čo ju vyrušilo?

Vicepremiérka a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová tvrdo kritizovala vyhlásenie, ktoré predniesol v nedeľnej relácii TA3 V politike podpredseda národnej rady a podpredseda strany Smer-SD Juraj Blanár. Ten v diskusii so štátnym tajomníkom ministerstva zahraničných vecí Martinom Klusom (SaS) označil za rozširovanie NATO smerom na východ Európy za najväčšie nebezpečenstvo.

Blanár svoje tvrdenie v relácii opakovane vysvetľoval tým, že ani Spojeným štátom by sa určite nepáčilo, keby Ruská federácia rozmiestňovala nebezpečné zbrane na území Mexika či Kuby, s ktorými bezprostredne USA susedia. Klus rétoriku Blanára označil za spôsob, ktorý používa podľa neho aj ruská propaganda.

Blanár: Šíri Sulík škodlivý obsah?

Klus nedokázal reagovať na otázku Blanára, či je jeho stranícky šéf Richard Sulík ruský troll, ak vyhlasoval, že sankcie voči Rusku sú zbytočné a Rusko Krym Ukrajine nikdy nevráti. „Šíri pán Sulík škodlivý obsah? „ – pýtal sa podpredseda Smeru Klusa, keď kritizoval zákon schválený v NR SR koaliciou, na základe ktorého začala NBÚ blokovať niektoré internetové portály na Slovensku.

Remišová pri slovách Blanára o nebezpečnom rozširovaní NATO vidí situáciu zjavne rovnako ako jej koaličný partner Klus z SaS. “´Rozširovanie NATO sa stalo najväčším nebezpečenstvom´ – vyhlásil dnes pomýlený podpredseda Smeru Blanár,“ upozornila v reakcii na vystúpenie smeráka v televíznej diskusii ministerka informatizácie.

Remišová: Nebudeme sa zase skláňať ako poslední lokaji

„Súčasťou posledného rozšírenia NATO ´smerom k Rusku´ bol práve vstup Slovenska do NATO v roku 2004. Ak by boli pri moci títo politici, ktorí chcú ustupovať Putinovi pri každej nezmyselnej požiadavke ohrozujúcej suverenitu slobodných štátov, dnes by sme neboli v NATO a ruské tanky by už zrejme boli na Slovensku,“ myslí si Remišová.

„Slovensko chce nažívať v mieri s každým, no to neznamená, že sa budeme zase skláňať ako poslední lokaji pred absurdnými požiadavkami Ruska, ako to chce Juraj Blanár a Smer,“ dodala zjavne pobúrená vicepremiérka vlády Eduarda Hegera (OĽANO).

Zdroj: fb/remisova.veronika

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nastal čas na mier?
  2. Nový dezignovaný rakúsky spolkový kancelár a doterajší minister vnútra Karl Nehammer.
  3. Igor Matovič
  4. Vianočné stretnutie pre ľudí bez domova
  5. Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico.
  6. Na kombosnímke zľava Tomáš Taraba a Eduard Heger. Foto: tasr
  7. Róbert Fico, šéf strany Smer-SD.
  8. Na kombosnímke zľava americký minister zahraničných vecí Antony Blinken a šéf čínskej diplomacie Wang I.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pobúrená Remišová: Blanára nazvala pomýleným podpredsedom Smeru! Čo ju vyrušilo?

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie