tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk

PRÍBEH od vás: Neuveriteľné praktiky pri pochovávaní nakazených nebožtíkov

„Veľakrát si robia, čo chcú, nie sú disciplinovaní,“ podotkne Ladislav Stríž a pokračuje: „V súčasnosti sa stretávame s dvoma typmi pohrebov. Dôstojnou rozlúčkou s obradom, oblečením nebožtíka a jeho vystavením. Množia sa však aj prípady, že pozostalí nebožtíka, ktorý umrel na covid, nechcú ani vidieť, kúpia mu lacnú rakvu, veniec za 20 eur a žiadajú krátky a rýchly obrad. Ja sa im nečudujem, boja sa nákazy a všetci sú už finančne vyčerpaní.“

Ak bude situácia s úmrtiami na kovid pokračovať takým tempom ako pred Vianocami, ocitnú sa aj pohrebné služby na pokraji síl.

„Pred Vianocami sme sa boli v situácii, že všetky chladiace boxy na patológiách boli kapacitne plné; pohrebné služby a ich chladiarenské zariadenia zastupovali tie štátne, ktoré boli za posledné desaťročia buď zrušené, alebo permanentne poddimenzované. Uvedenú situáciu si uvedomujú aj starostovia miest a obcí, kde mnohé malé pohrebné služby z kapacitných dôvodov umiestňujú zosnulých do obradných miestností s chladiarenskými zariadeniami priamo v obciach. Navýšenie dezinfekčných prostriedkov na dezinfekciu po každom takomto zosnulom narúša už tak malé financie z rozpočtu obce. Práve preto sa Slovenská asociácia pohrebných služieb stále snaží o stretnutie kompetentných, aby situáciu s pohrebmi doriešili k všestrannej spokojnosti. Rozumiem, že Úrady verejného zdravotníctva v regiónoch sú zahltené prácou, ale nie je možné v tejto pandemicky napätej dobe vydávať nariadenia, príkazy a dokumenty, ktoré nie sú podpísané zodpovednou osobou! Komunikácia a riadenie či informácie z terénu sú tie, ktoré teraz potrebujeme, a nie tie, ktoré sú podávané od zeleného stola, pričom skutočnosť v teréne je úplne iná,“ dodáva Ladislav Stríž, predseda Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb a člen EFFS Európskej federácie pohrebných služieb (EFFS).  


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRÍBEH od vás: Neuveriteľné praktiky pri pochovávaní nakazených nebožtíkov

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku