eReport.sk
Športovci u prezidentky SR Zuzany Čaputovej, foto:tasr

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala športovcov ŠOS

Na Slovensku dlhodobo pretrvávajú zásadné nedostatky vo vzdelávaní detí so zdravotným znevýhodnením. Odborníci, ale aj rodičia neraz hovoria o popieraní ich práva na rovný prístup k vzdelávaniu.

Inklúzia by mohla situáciu vyriešiť a aj o tomto sa prezidentka SR Zuzana Čaputová zhovárala s národnou riaditeľkou Špeciálnych olympiád Slovenska (ŠOS) Evou Gažovou. Hlava štátu spolu s ňou so štvrtok prijala pri príležitosti Medzinárodného dňa osôb so zdravotným postihnutím športovcov – ambasádorov ŠOS. Na audiencii sa zúčastnili cyklista Michal Štubňa, plavec Peter Išpold, moderná gymnastka Gizela Billíková, jazdec na koni Filip Graňo a plavkyňa Vanda Kračunová. Išpold prezidentke prečítal deklaráciu inklúzie za športovcov a poďakoval za prijatie. „Je mi cťou vidieť vás osobne. Som na vás hrdá a ďakujem za skvelú reprezentáciu Slovenska. Víťazstvo je dôležité, ale ešte dôležitejšie je odvážne sa popasovať s prekážkami”

Slovenskí športovci na špeciálnej olympiáde v Abú Zabí získali v roku 2019 až 35 medailí v rôznych disciplínach. Pre Gažovú je štvrtková audiencia dôležitý krok k cieľu, o ktorý sa ŠOS snažia: „Pre nás znamená prijatie u pani prezidentky veľmi veľa. Špeciálne olympiády Slovensko sa snažia o propagáciu potreby inklúzie a gesto pani prezidentky je pre nás veľký krok vpred na našej ceste. My si to veľmi vážime a je to pre nás neskutočná česť. Pre začlenenie týchto športovcov do spoločnosti je to naozaj veľký krok.”

Zdroj:tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala športovcov ŠOS

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport