eReport.sk
Ján Mazák. Foto: tasr

Prezidentka prijala predsedu Súdnej rady SR Jána Mazáka

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala v utorok predsedu Súdnej rady SR Jána Mazáka. Hlava štátu sa zaujímala o nové právomoci Súdnej rady, ale aj o jej ďalšie aktivity. Súdna rada o tom informuje na svojej stránke.

Súdna rada môže od januára tohto roka nielen preverovať majetkové pomery a majetkové priznania sudcov, ale pribudla jej aj kompetencia vykonávať dohľad nad spĺňaním predpokladov sudcovskej spôsobilosti. Podľa Mazáka Súdna rada novú kompetenciu zvláda efektívne.

Mazák informoval prezidentku aj o zvyšných kompetenciách, kde sa kladie dôraz hlavne na dodržiavanie výkonu. Príkladom sú nové hodnotiace komisie, ktoré ukazujú väčšiu mieru zodpovednosti. “Pred rokom 2020 hodnotili všetkých sudcov ako výborných, žiaden nebol hodnotený negatívne, lebo hodnotenia boli formálne, príliš kolegiálne a neprinášali žiadny reálny obraz o kvalite a kvantite sudcovskej práce. Nové hodnotiace komisie už ukazujú zlepšený trend. Sudcovia sú už hodnotení podľa celej škály prípustného spôsobu a objavujú sa aj negatívne hodnotenia,” priblížil Mazák.

Súdna rada sa venuje aj opatreniam na zvýšenie dôveryhodnosti a dobrej povesti sudcov. Reaguje tiež na aktuálne problémy súvisiace s pandémiou. Zároveň pripomienkuje navrhované legislatívne opatrenia z dielne ministerstva spravodlivosti, najmä novú súdnu mapu, nové sídla a obvody súdov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák.
  2. Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prezidentka prijala predsedu Súdnej rady SR Jána Mazáka

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti