eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová.
Prezidentka Zuzana Čaputová.. Foto: youtube

Prezidentka: Hlas Edity Gruberovej zostáva navždy v nás

Hlas Edity Gruberovej zostáva navždy v nás, uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová po pondelkovej správe o úmrtí opernej speváčky. Informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

“Edita Gruberová patrila medzi najlepšie sopranistky na svete. Diváci jej kričali ‘bravó’ v Mníchove, v Bruseli, vo Viedni, v newyorskej Metropolitnej opere aj milánskej La Scale,” pripomenula Čaputová.

Ako skonštatovala, hoci sa Gruberová mohla po emigrácii v roku 1971 na Slovensko vrátiť až po páde komunistického režimu, vždy s láskou spomínala na rodnú Bratislavu aj na Banskú Bystricu, kde sa začala jej hviezdna kariéra.

“Hovorila, že jej údelom bolo slúžiť géniom, Mozartovi, Bellinimu, Schubertovi či Donizettimu. Dnes sa jej služba skončila. Vďaka za Kráľovnú noci, za Zerbinettu, vďaka za Normu,” odkázala prezidentka.

“Každá pieseň, každá ária, má svoje tajomstvá. Edita Gruberová nám 50 rokov odkrývala ich čaro,” dodala Čaputová. Slovenská operná speváčka Edita Gruberová zomrela v pondelok v Zürichu vo veku 74 rokov. Bola nositeľkou štátneho vyznamenania Rádu Bieleho dvojkríža.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prezidentka: Hlas Edity Gruberovej zostáva navždy v nás

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport