eReport.sk
Stretnutie prezidentov a socha Fidela Castra v Moskve
Stretnutie prezidentov a socha Fidela Castra v Moskve. Zdroj: tasr

Prezidenti Ruska a Kuby v Moskve odhalili sochu Fidela Castra


Kubánsky prezident Miquel Díaz-Canel a šéf Kremľa Vladimir Putin v utorok v Moskve odhalili sochu bývalého kubánskeho prezidenta Fidela Castra. TASR správu prevzala z agentúry Reuters a webovej stránky španielskeho denníka ABC.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Tabuľa označujúca poľskú obec Przewodów, ktorú zasiahla raketa vystrelená Kyjevom.
  2. Čakajú ho problémy?
  3. Miesto dopadu ukrajinskej rakety v Poľsku
  4. Elitný expremiér o elitných chlapcoch
  5. Ázijský trh výnosnejší než európsky?
  6. Zľava Balázs Dzsudzsák a Viktor Orbán.

Obaja prezidenti tiež rokovali o strategickej spolupráci a zaviazali sa prehĺbiť priateľstvo Ruska a Kuby, píše Reuters. Pripomína, že obe krajiny čelia americkým sankciám.

Putin povedal, že Rusko a Kuba potrebujú stavať na „pevných základoch priateľstva“, ktoré vytvoril Castro a lídri bývalého Sovietskeho zväzu.

Kult

Fidel Castro sa dostal k moci v roku 1959, no budovaním sôch si ho na Kube nepripomínajú. Jeho brat Raúl Castro po smrti Fidela v roku 2016 povedal, že sa chce vyhnúť budovaniu kultu osobnosti, píše Reuters.

Stretnutia

Díaz-Canel na sociálnej sieti oznámil, že v Moskve sa stretol aj s predsedom Štátnej dumy (dolná komora parlamentu) Viačeslavom Volodinom, predsedníčkou hornej komory Valentinou Matvijenkovou, podpredsedom Rady bezpečnosti Ruskej federácie Dmitrijom Medvedevom a moskovským patriarchom Kirillom.

Priateľstvo a solidarita

Stretnutie s patriarchom Kirillom kubánsky prezident označil za „poctu“ a zaželal mu dobré zdravie i úspechy v osobnom živote. „Potvrdil som vôľu našej vlády pokračovať v rozvíjaní priateľských vzťahov, solidarity a rešpektu s Ruskou pravoslávnou cirkvou,“ napísal.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prezidenti Ruska a Kuby v Moskve odhalili sochu Fidela Castra

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: