eReport.sk
Pressman vracia úder Szijjártóovi
David Pressman, foto:yt/bbc

Pressman vracia úder Szijjártóovi: Prekreslenie mapy Európy nie je maďarskou vnútornou politikou!

Pressman vracia úder Szijjártóovi. Spojené štáty nepovažujú snahy o prekreslenie mapy Európy za „proces vnútornej politiky Maďarska“, odkázal vo štvrtok na Twitteri veľvyslanec USA v Budapešti David Pressman maďarskému ministrovi zahraničných vecí Péterovi Szijjártóovi.

„Nezaujímavé tvrdenia veľvyslanca“

Szijjártó označil stredajšie kritické vyjadrenia Pressmana o politike vlády premiéra Viktora Orbána za úplne nezaujímavé. „K vyjadreniam veľvyslanca USA môžem povedať iba toľko, že je absolútne nepodstatné, čo si on alebo ktorýkoľvek iný veľvyslanec myslí o vnútropolitických procesoch v Maďarsku, pretože mu do toho vôbec nič nie je,“ povedal šéf maďarskej diplomacie pre komerčnú televíziu ATV.

Pressman kritizuje Orbánovu vládu

„Maďarskí vládni politici často hovoria o presadzovaní mieru, ale v otázkach od odsúdenia sankcií až po ruské návrhy na prímerie naďalej hlásajú názory podporované (ruským prezidentom Vladimirom) Putinom. Pripájame sa k výzve maďarskej vlády na mier, ale tieto výzvy by mali byť adresované Vladimirovi Putinovi,“ napísal Pressman ešte v stredu pre magazín Politico.

Szijjártó uzemnil veľvyslanca USA

Szijjártó to komentoval vo štvrtok poznámkou, že nie je úlohou veľvyslanca zasahovať do vnútorných záležitostí Maďarska.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Je Macron cynický?
  2. Kiežby sa radšej zasadil o mier
  3. Zelenskyj tvrdo apeluje na spojencov
  4. Armáda bude pripravená na protiofenzívu
  5. Britský minister obrany Ben Wallace vyzval v stredu Moskvu, aby rešpektovala pravidlá pohybu v medzinárodnom vzdušnom priestore.

Prekreslenie mapy Európy?

„Pri všetkej úcte, snahu Ruska jednostranne prekresliť hranice Európy nepovažujeme len za ‚domáci politický vývoj v Maďarsku‘,“ zareagoval na Twitteri americký veľvyslanec.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pressman vracia úder Szijjártóovi: Prekreslenie mapy Európy nie je maďarskou vnútornou politikou!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti