eReport.sk
Britský minister obrany Ben Wallace vyzval v stredu Moskvu, aby rešpektovala pravidlá pohybu v medzinárodnom vzdušnom priestore.
Britský minister obrany Ben Wallace. Zdroj: tasr

Šéf britskej obrany: Ukrajine nepotrebuje stíhačky! Musí posilniť pozemné jednotky

Ukrajine nepotrebuje stíhačky. Britský minister obrany Ben Wallace vo štvrtok nevylúčil, že by Británia mohla Ukrajine poslať stíhačky. Ukrajina to však podľa neho teraz nepotrebuje, pričom upozornil, že výcvik ukrajinských pilotov na použitie stíhačiek by trval celé mesiace.

„V tomto ohavnom konflikte neexistuje čarovný prútik,“ uviedol Wallace na tlačovej konferencii v prístavnom meste Portsmouth na juhu Anglicka po stretnutí britských a austrálskych ministrov obrany a zahraničných vecí.

Bojové lietadlá pre Kyjev?

Po januárovom prísľube západných krajín o dodávkach tankov Ukrajine sa začalo diskutovať o tom, či Británia a iné krajiny NATO zvážia aj požiadavku Kyjeva získať bojové lietadlá.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kiežby sa radšej zasadil o mier
  2. Zelenskyj tvrdo apeluje na spojencov
  3. Armáda bude pripravená na protiofenzívu

Ukrajina nepotrebuje stíhačky

Wallace túto možnosť nevylúčil, no uviedol, že Ukrajina potrebuje v súčasnosti posilniť predovšetkým pozemné jednotky. Ruskú taktiku prirovnal k tej z prvej svetovej vojny, keď sa na prelomenie obrany používala mnohopočetná pechota. Minister takúto taktiku označil ako „útoky vlnami ľudí“.

Zdroj: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf britskej obrany: Ukrajine nepotrebuje stíhačky! Musí posilniť pozemné jednotky

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti