eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a predsedníčka EK Ursula von der Leyenová. Zdroj: tasr/ap

Von der Leyenová v Kyjeve: Ukážeme Rusom, že sa ich nebojíme. Vojna je len ich chyba, nik ich neprovokoval!

Agresia Ruska je bezdôvodná. Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová vo štvrtok oznámila, že spolu s tímom eurokomisárov pricestovala do Kyjeva, kde sa bude v piatok konať summit EÚ-Ukrajina. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Kiežby sa radšej zasadil o mier
  2. Vstúpi do hry tretia strana?
  3. Poľský premiér Mateusz Morawiecki.
  4. Nik ťa nechce!

Leyenová a jej tím sú už v Kyjeve

„Som rada, že som opäť v Kyjeve, už štvrtýkrát od začiatku ruskej invázie… Sme tu spolu, aby sme ukázali, že EÚ stojí pri Ukrajine rovnako pevne, ako kedykoľvek predtým. A tiež preto, aby sme ďalej prehlbovali našu podporu a spoluprácu,“ napísala Leyenová na sociálnej sieti Twitter.

Agresia Ruska je bezdôvodná

Podľa AFP šéfku EK sprevádza 15 predstaviteľov EK vrátane šéfa európskej diplomacie Josepa Borrella. Samotná EK označila návštevu Kyjeva za „silný symbol“ európskej podpory Ukrajine, ktorá čelí „nevyprovokovanej a neodôvodnenej agresii Ruska.“

Krajiny EÚ podporujú Ukrajinu od začiatku ruskej invázie z vlaňajšieho februára. Na Rusko medzičasom uvalili rozsiahle ekonomické sankcie a Kyjevu zároveň dodávajú zbrane.

Summit

Vo štvrtok sa predstavitelia EK v Kyjeve stretnú s ukrajinskou vládou. V piatok ich čaká summit EÚ–Ukrajina, v rámci ktorého sa von der Leyenová aj šéf Európskej rady Charles Michel stretnú s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Na summite budú podľa televízie Sky News diskutovať o množstve tém, ako sú poskytnutie ďalších zbraní a finančnej pomoci Ukrajine, zlepšenie prístupu ukrajinských produktov na trh EÚ, pomoc Kyjevu s opravou energetickej infraštruktúry či uvalenie nových sankcií na Rusko.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Von der Leyenová v Kyjeve: Ukážeme Rusom, že sa ich nebojíme. Vojna je len ich chyba, nik ich neprovokoval!

Odoberať
Upozorniť na
21 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti