tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ministerstvo školstva
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Premiér schytal dvojzásah: Hegerovu najnovšiu ambíciu kritizuje Gröhling aj Pellegrini!

Mimoparlamentný Hlas-SD kritizuje záujem premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) dočasne viesť rezort školstva. Strana ho opätovne vyzýva na podanie demisie. TASR o tom informovala hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková. Ambícia Hegera byť okrem premiéra dočasne aj ministrom sa nepáči ani končiacemu šéfovi rezortu Branislavovi Gröhlingovi (SaS) „Nemať meno nového ministra školstva je hazard so vzdelávaním detí,“ tvrdí minister v demisii.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) stojí pred dverami historickej budovy Úradu vlády SR.
  2. Lucia Ďuriš Nicholsonová
  3. Minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  4. Viktor Novysedlák, šéf Rady pre rozpočtovú zodpovednosť na archívnej snímke.
  5. Poslanec OĽANO Andrej Stančík
  6. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
  7. Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)

Šéf strany Peter Pellegrini kritizuje, že chce Heger „riadiť vládu v krízových časoch, popri tom prevziať politickú zodpovednosť za troch nových ministrov a navyše riadiť ministerstvo školstva“.

Zdroj: fb/pellegrini.peter

„Školstvo si zaslúži pripraveného ministra“

Minister školstva v demisii je na adresu Hegera takisto kritický. „Nástupcom rozhodne nemôže byť dočasne poverený premiér na čiastočný úväzok. Naopak, školstvo si zaslúži pripraveného a rozhodného ministra, ktorý prevezme rezort a všetky jeho úlohy,“ tvrdí Gröhling. Ako pripomenul, nový minister musí do jari 2023 splniť reformné opatrenia potrebné na tretiu platbu z plánu obnovy. Potrebuje na to podľa neho rozhodnosť, schopnosť rokovať naprieč koalíciou, podporu strán a hlavne skorý nástup a spoznanie problematiky na ministerstve.

Ak si zvyšok koalície vybral, že uprednostní funkciu pre ministra Matoviča, mali mať pripravené meno za môjho nástupcu na ministerstve školstva.

Branislav Gröhling (SaS).

Poznamenal, že už dva mesiace mohol svojho nasledovníka vo funkcii oboznamovať s problematikou a pripravovať ho na všetko, čo ho na ministerstve čaká. „Ak si zvyšok koalície vybral, že uprednostní funkciu pre ministra Matoviča, mali mať pripravené meno za môjho nástupcu na ministerstve školstva,“ dodal.

Premiér v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy informoval, že odovzdal prezidentke SR Zuzane Čaputovej tri mená kandidátov, ktorí majú nahradiť vo vláde ministrov za SaS. Pri rezorte školstva hlavu štátu požiadal, aby zatiaľ poverila vedením jeho, keďže výber kandidáta ešte nie je uzavretý.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Premiér schytal dvojzásah: Hegerovu najnovšiu ambíciu kritizuje Gröhling aj Pellegrini!

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku