eReport.sk
Pravda alebo lož?
Bývalý poradca ukrajinského prezidenta Olexij Arestovyč. Zdroj: president.gov.ua

Zelenského poradca Arestovyč odstúpil z funkcie. Tvrdil, že za hrôzu v Dnipre môžu Ukrajinci

Pravda alebo lož? Poradca ukrajinského prezidenta Olexij Arestovyč podal v utorok ráno demisiu do rúk Volodmyra Zelenského. TASR informuje na základe správy spravodajskej stanice Sky News.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
  2. Žena reaguje pri pohľade na trosky výškovej obytnej budovy po sobotňajšom raketovom útoku ruskej armády v meste Dnipro na východe Ukrajiny v nedeľu 15. januára 2023.
  3. Záchranári prehľadávajú trosky výškovej obytnej budovy, ktorú zasiahla raketa ruskej armády v Dnipre.
  4. Len zbraňami dosiahneme mier!

Pravda alebo lož?

Útok, ktorý zasiahol obytný dom v ukrajinskom meste Dnipro, si vyžiadal najmenej 41 obetí na životoch a 25 osôb je stále nezvestných. Olexij Arestovyč nielen vo vysielaní „Feigin live,“ tvrdil, že obytný dom zasiahla ukrajinská protivzdušná obrana, ktorá sa snažila zostreliť ruskú riadenú raketu Kh-22.

Išlo by teda o ten istý prípad, ako keď v Poľsku zomreli dvaja ľudia potom, ako tam dopadla raketa, ktorú vystrelili Ukrajinci v snahe zostreliť ruskú raketu.

Po tomto vyjadrení sa na Arestovyča na Ukrajine zniesla vlna kritiky. „Úprimne sa ospravedlňujem obetiam a ich príbuzným, obyvateľom Dnipra a všetkým, ktorých hlboko ranila moja predčasná mylná verzia o tom, prečo ruská raketa zasiahla obytnú budovu,“ uviedol Arestovyč na Facebooku.

Budú ho stíhať za vlastizradu?

The new voice of Ukraine dokonca uvádzajú, že „Poslanci sa tiež obrátili na ukrajinskú bezpečnostnú službu SBU, aby v tejto súvislosti preverila, či sa u Arestovyča mohlo jednať o trestný čin vlastizrady.“

Ukrajinské sily

Tvrdia, že na katastrofe v Dnipre nemajú žiadny podiel, lebo ich protivzdušná obrana nie je schopná zostreliť raketu Kh-22. Problémom je, že takto Ukrajinci najprv odmietali aj zavraždenie Darie Duginovej. Ich prezident dokonca vyhlásil, že „na rozdiel od Ruska nie sú teroristický štát.“ Neskôr to, že za atentátom stáli, priznali. Podobne to bolo aj s raketou v Poľsku.

Čokoľvek sa v Dnipre stalo, ide len o jednu z hrôz, ktoré by mali mocných sveta asi miesto zbrojenia, vrátiť k myšlienkam a činom, ktoré by viedli k mierovým rokovaniam.

Zdroj: tasr, New Voice of Ukraine, Sky News


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenského poradca Arestovyč odstúpil z funkcie. Tvrdil, že za hrôzu v Dnipre môžu Ukrajinci

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti