eReport.sk
Delostrelec z Michaloviec a húfnica Zuzana.
Delostrelec z Michaloviec a húfnica Zuzana. Ilustračné foto: fb/ozbrojenésily

POZOR! Nefotiť, nedezinformovať! Na východe sa bude presúvať vojenská technika a materiál

Na východe Slovenska bude možné v nasledujúcich dňoch vidieť rozsiahle presuny techniky a materiálu. Ide o súčasť cvičenia Ozbrojených síl (OS) SR Alertex 2023, ktorá má preveriť spôsobilosť logistických útvarov zorganizovať a vykonať presun. TASR o tom informoval ich hovorca Štefan Zemanovič.

„Z tohto dôvodu bude v nasledujúcich dňoch, najmä na východnom Slovensku, možné vidieť rozsiahle presuny techniky a materiálu,“ uviedol Zemanovič. Vyzval ľudí, aby v prípade kontaktu s presúvajúcimi sa kolónami dodržiavali pravidlá cestnej premávky a pokyny sprevádzajúcich vozidiel.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Nedodržala zákonnú lehotu
  2. Medzinárodný škandál?
  3. Lipšicove fantazmagórie
  4. O čo Matovičovi vlastne ide?

Fotografovanie a filmovanie ohrozuje dopravu

„Filmovaním a fotografovaním vojenských vozidiel ohrozujú v prvom rade samých seba a ostatných účastníkov cestnej premávky,“ podotkol. Zdôraznil, že cvičenie, ako aj všetky aktivity s ním súvisiace sa dlhodobo plánujú.

Cieľom je preveriť pripravenosť OS SR reagovať na krízové situácie a rôzne formy ohrozenia. „Žiadame preto spoluobčanov, aby neprispievali k šíreniu dezinformácií,“ doplnil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

POZOR! Nefotiť, nedezinformovať! Na východe sa bude presúvať vojenská technika a materiál

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php