eReport.sk
Kedy zareagujete na kauzu Záleskej?
Zuzana Čaputová na snímke z videa. Zdroj: fb/zcaputova

VIDEO Čaputovú desia kampane, ktorou nás niekto straší. Pani prezidentka a čo tá vaša?


Pozabudla sa? Zuzana Čaputová sa zúčastnila diskusie s Braňom Závodským a Ivetou Radičovou na podujatí Kremnické gagy. Tam sa rozhovorila o tom, ako nás predsa politika nemôže rozdeľovať, i o tom, ako ju desia negatívne politické kampane. Ktoré majú za cieľ strašiť Slovákov a Slovenky. Vzletné a krásne slová. Problémom je, že pani magisterka sedí v neziskovke Štefana Hríba. Ktorého predvolebná kampaň je namierená voči opozícii a heslá ako „nevyjde tu slnko,“ či “ nemaj tu deti, ak vyhrá opozícia,“ sa zrejme inak ako nechutným strašením nazvať ani nedajú.

Všetci ľudia budú bratia

Napísal dávno spisovateľ Johannes Mario Simmel. A naša (formálna) hlava štátu často používa slová, ktoré (formálne) obsahujú podobné posolstvo. O tom, ako všetci sme si rovní . A nemôže nás rozdeľovať nenávisť. A politika.

Nuž, asi pritom pozabudla na to, ako verejne vyhlasovala, o skupine Slovákov a Sloveniek, ktorí sa nechceli dať očkovať, že „je z nich sklamaná a tomuto národu nerozumie.“

A pozabudla aj na to, ako odignorovala nevyhovujúcu skupinu občanov(státisíce), keď osobne odmietla prevziať petičné hárky na referendum. „Lebo Fico,“ uviedla vtedy „prezidentka všetkých ľudí.“

Pozabudla sa?

A rovnako tak pozabudla aj na to, že napriek tomu, že prezident SR má byť podľa ÚSTAVY SR NAD-STRANÍCKY, sedí v „Rade dôvery“ v neziskovke pána Hríba. A práve táto neziskovka rozbehla vlastnú predvolebnú kampaň.

„Desia ma bilbordy politických strán, ktoré majú za cieľ nás strašiť,“ uviedla okrem iného(viď video) pani Čaputová.

Nuž zrejme zabudla, že OZ, ktorého je členom, rozvešalo po Slovensku čierne bilboardy s „krásnymi nápismi,“ ako „tu nevyjde slnko, ak sa vráti Smer, ako tu nik nemá plánovať deti, etc..“

A aj na to, že na povel jej prezidenta vyhodila svojho ministra vnútra, odvolala šéfa SIS. Ale vôbec jej pritom nevadí, že jej chlapci čurillovci mali byť podľa zákona už dávno postavení mimo službu. Veď robia „apolitickú a nezávislú očistu.“ A tá zrejme, nemusí byť aj zákonná.

Nevadí, dobré šaty a účes to možno spravia.

K tomu pridať ľúbivé slová. O tom, ako všetci ľudia budú bratia… ako sa nesmieme rozdeľovať, ako si všetci zaslúžime žiť v právnom štáte. A demokracii. (teda v tej len odtiaľ potiaľ…)

Zdroj: fb Z. Čaputová

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Čaputovú desia kampane, ktorou nás niekto straší. Pani prezidentka a čo tá vaša?

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne