Posledný zápas sezóny bol rozhodujúci

Hráči futbalového klubu FC Spartak Trnava nastúpili v sobotu 18.5.2024 proti súperom z FK Železiarne Podbrezová. Hoci o víťazovi ligy bolo už dávno rozhodnuté, o druhú a tretiu pozíciu v tabuľke a zároveň miestenku do predkola Konferečnej ligy sa bojovalo do posledného zápasu.

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová:   5 – 0

Aktívny začiatok

Hráči si plne uvedomovali dôležitosť zápasu a do stretnutia vstúpili veľmi aktívne. Už v prvej minúte získal trnavský stredopoliar Kelvin Ofori loptu po zlej rozohrávke Podbrezovej a vyslal prvú strelu na bránu, s ktorou si brankár Podbrezovej Danko poradil. Kelvin Ofori mal výrazný podiel aj na druhej šanci Trnavy v siedmej minúte, keď domáci kapitán Martin Mikovič len tesne minul žrď. „Chceli sme do toho vstúpiť aktívne, napádať ich,“ povedal Martin Mikovič. Oforiho aktivita bola napokon odmenená gólom v 24. minúte po výbornej spolupráci s Jakubom Paurom v priestore pred bránou. So streleckou príležitosťou Podbrezovej z 23. minúty si domáci brankár Dominik Takáč dokázal poradiť. Do konca prvého polčasu už diváci žiaden gól nevideli.

Gólový ohňostroj

Aj v druhom polčase boli hráči Spartaka aktívni a snažili sa zabezpečiť si miestenku v pohárovej Európe. V 62. minúte padol dôležitý gól na 2:0, ktorého autorom bol opäť Kelvin Ofori. Ten využil zaváhanie súperovho obrancu a strelil gól do úplne odkrytej bránky. V 69. minúte sa dostal Jakub Paur do prečíslenia. Jeho plánovanú prihrávku nakoniec nešťastne sklepol do brány obranca Podbrezovej Matej Grešák. Gólový rozdiel navýšil v 80. minúte trnavský stredopoliar Erik Daniel, ktorý prekonal brankára Podbrezovej Danka výbornou strelou z veľkého a náročného uhla. V 88. minúte nechali obrancovia Podbrezovej pred bránou bez povšimnutia Tomáša Poznara, ktorý po prihrávke Jána Bernáta upravil definitívne skóre na 5:0. Gólový ohňostroj potešil viac ako 5800 fanúšikov na trnavských tribúnach.

Radosť aj sklamanie

Hráči FC Spartak Trnava nakoniec skončili na konečnom treťom mieste v tabuľke Niké ligy a vďaka suverénnemu víťazstvu si zabezpečili postup do predkola Konferenčnej ligy. „Od prvej minúty podali hráči výborný výkon, hrali výborný futbal a na to, aký obrovský tlak bol na nás vyvíjaný, si zaslúžili absolútorium. Vytvárali sme si šance, dobre sme kombinovali, výborne sme bránili. Zaslúžené víťazstvo a nakoniec tretie miesto,“ povedal po zápase tréner FC Spartak Trnava Michal Gašparík.

„Dostali sme päť gólov a presne to sme si dnes zaslúžili. Trnava bola hladnejšia, lepšia, rýchlejšia, agresívnejšia a preto zaslúžene vyhrala. Som sklamaný, a za to nesiem vinu ja. Musíme si v klube vyhodnotiť sezónu. Najväčší problém nemám s tým, že sme prehrali, ale že sme nemali vášeň a túžbu,“povedal po zápase tréner FK Železiarne Podbrezová Roman Skuhravý.

Základné zápasové údaje

Zostava FC Spartak:

Takáč – Šulek (64. Ujlaky), Štetina, Kóša, Mikovič – Zeljkovič – Ofori (64. Daniel), Procházka, Štefánik (82. Bernát) , Azango (82. Bainovič) – Paur (76. Poznar)

Zostava FK Železiarne Podbrezová:

Danko – Mrva (65. Talakov), Markovič (46. Grešák), Bakaľa – Kováčik, Bajo, Chyla, Bartoš – Assinor, Paraj, Yirajang (46. Galčík)

Góly: 24. Ofori (Paur), 62. Ofori (Azango), 69. Paur, 79. Daniel (Štefánik), 88. Poznar (Bernát)

ŽK: Procházka – Yirajang, Paraj

Rozhodovali: Dzivjak – Poláček, Roszbeck