tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Andrej Stančík, foto: tasr

Poslanec za OĽANO odkazuje kolegom v koalícii: Mali by sme schváliť lockdown pre neočkovaných!

Od včera začal platiť lockdown pre neočkovaných v susednom Rakúsku. Výnimku majú len deti do 12 rokov a tehotné ženy. Už teraz sa však začínajú ozývať odborníci, ktorí tvrdia, že bude treba obmedziť aj očkovaných. Podľa poslanca za Obyčajných ľudí Andreja Stančíka by sme nad niečím podobným mali začať uvažovať aj my.

„Mali by sme sa inšpirovať Rakúskom a schváliť lockdown pre nezaočkovaných. Byť poslom zlých správ, nie je príjemné, no v rozbúrenom mori pandemického populizmu treba aspoň pár majákov. Žiaľ, iná cesta ako chrániť životy a umožniť chod ekonomiky neexistuje,“ uviedol na sociálnej sieti mladý politik.

Poslanec za OĽANO volá po podobných opatreniach ako má Rakúsko. – Foto: tasr

Ak vám niekto hovorí o slobode pre všetkých a nepotrebnosti opatrení, veselo vám klame do tváre a má vás za hlupáka. Pravda je nemilá, pravda je nepopulárna, no pravda oslobodzuje. Čísla sú zlé a budú ešte horšie,“ upozorňuje Stančík, ktorý vyčíta opozícii, že nevyzýva občanov k zodpovednosti ale nepokojom. „Koalícia by mala nabrať odvahu, inak nás čakajú veľmi smutné Vianoce,“ odkázal do svojich radov. Mladý poslanec tiež uviedol, že mu je jedno, ak ho kvôli názoru niekto nemá rád. „Ja nepotrebujem byť za pekného a balamutiť ľudí nezmyslami. Radšej vždy poviem pravdu, nech je akokoľvek krutá. Tak je to zodpovedné a v súlade s mojím vedomím a svedomím,“ dodal.

Čítajte viac:

  1. Žena v nákupnom centre
  2. Policajti kontrolujú vodičov, ktorí chcú opustiť rakúske mesto Wiener Neustadt v sobotu 13. marca 2021.
  3. Michal Šimečka a Andrej Stančík.

Rakúsko zaviedlo lockdown pre neočkovaných od pondelka. Znamená to, že občania, ktorí nie sú očkovaní proti covidu alebo toto ochorenie neprekonali, budú smieť svoj byt opustiť len v prípade, že pôjde napríklad o cestu do práce, k lekárovi či nákup potravín.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanec za OĽANO odkazuje kolegom v koalícii: Mali by sme schváliť lockdown pre neočkovaných!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku