eReport.sk
Andrej Stančík (OĽaNO). Foto: tasr

Poslanec za OĽANO: Keď vám niekto ponúkne sto či dvestotisíc na ruku za hlasovanie, je to veľká skúška!

Šéf Sme rodina Boris Kollár zatiahol v piatok prekvapivo ručnú brzdu a začal sa opäť vyhrážať odchodom z koalície. Nepáči sa mu totiž spôsob, akým chce vláda bojovať proti korupcii. Vyčítal im aj ďalšie veci. Predseda OĽANO Igor Matovič mu však odkázal, že môže odísť. V tom prípade by však mala koalícia iba 75 poslancov. A tak Obyčajní ľudia začínajú rátať, kto z nezávislých by sa k nim ešte mohol pridať.

Podľa chodbových rečí je totiž vláda krátko pred rozpadom. „Podľa kuloárnych informácií, je táto koalícia už dávno “uvarená” a čaká sa len na stlačenie spúšte. Najbližšie týždne ukážu, ako pravdivé sú tieto reči,“ nechal sa počuť na sociálnej sieti poslanec za OĽANO Andrej Stančík a upozornil, že zrejme za pád koalície budú ponúkané poslancom vysoké sumy. „V prípade, že by sme mali iba 75 poslancov, tak by určite prichádzali rôzne ponuky na rôzne sumy, s tým že či by niektorý poslanec nebol ochotný koalíciu opustiť, respektíve zahlasovať za pád vlády,“ prezradil v živom vstupe politik s tým, že vtedy by sa ukázalo, aký má kto charakter.

– Foto: fb/AndrejStancik95

„Keď vám niekto ponúkne sto či dvestotisíc na ruku, len za to, že nejak zahlasujete, tak je to veľká skúška,“ dodal. Uvažoval aj nad tým, kto by sa v prípade odchodu Sme rodina z koalície, mohol pri hlasovaniach pridať. „Sú tu ešte dvaja nezaradení poslanci. Zo strany PS je to Tomáš Valášek, zo strany Spolu je to Miro Kollár. Potom je tu ešte Čepček, ktorého sme z klubu vylúčili a potom sú tu ešte ďalší nezaradení poslanci. Je veľmi ťažké vládnuť so 75 poslancami. Nie je to nemožné, ak by sa napríklad Tomáš Valášek či Miro Kollár pripojili. Miro Kollár už avizoval, že v tomto prípade by podporu koalície určite zvážil,“ rátal Stančík.

Čítajte viac:

  1. Vladimír Mečiar.

Lenže aj Boris Kollár cez víkend oznámil, že jeho klub posilnia ďalší poslanci. „Logicky mi vychádza, že by to mali byť poslanci od Kuffovcov, teda Kuffovci, Podmanický a Taraba. Možno Čepček,“ myslí si poslanec za OĽANO, ktorý nechcel komentovať, čo si myslí o šéfovi Sme rodina. „Veľká časť koaličnej politiky je jednoducho to, že si veľakrát zahryznete do jazyka. Preto som sa nezapájal do všetkých týchto kríz a roztržiek. Niektoré veci si radšej nechám pre seba,“ uzavrel.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport