eReport.sk
Andrej Stančík (OĽANO). Zdroj: fb/as

Matovičov Stančík poslal gratuláciu do cudziny a odkázal: O tom u nás môžeme len snívať!

Mladý politik a poslanec z košiara hnutia Igora Matoviča, ktorý už neraz ukázal “silu” svojich facebookových statusov, nesklamal ani tentoraz. Väčšine Slovákom dal najavo to, akí sú neuvedomelí, cynickí či dokonca aj totálni blázni. A to všetko stihol v krátkom statuse, prostredníctvom ktorého poslal veľkú gratuláciu do cudziny. Áno, nemýlite sa, reč je o poslancovi Andrejovi Stančíkovi z OĽANO.

Stančík si ešte vo štvrtok (23. 9) večer všimol správu v Denníku N, ktorá informovala, že v Portugalsku sa idú rušiť všetky koronaopatrenia a s 84 percentami zaočkovaných ide o štát s najvyššou mierou očkovaných voči covidu na na svete. A mladému politikovi nebolo viac treba, aby dourážal neozaočkovaných občanov na Slovensku.

“Gratulujem Portugalsku k 84% zaočkovanosti,” takto začal Stančík svoj status, ktorý nazval “Sloboda”. A následne už naštartoval kritiku priamo/nepriamo namierenú na Slovákov, teda na tú veľkú časť národa, ktorá vakcínu z rôznych dôvodov odmieta. Samozrejme, nevynechal ani opozíciu. A pre istotu, aby to nebolo tak okato namierené voči bežným ľuďom, do ostrej kritiky politických oponentov “zabalil” tie najostrejšie výčitky. Čísla z Portugalska Stančíkovi veru dobre “nabili”.

“O tom u nás môžeme len snívať. Portugalci si vybrali zodpovedný a uvedomelý prístup v boji proti pandémii. Možno nemajú cynickú antivax opozíciu a šarlatánov, torpédujúcich očkovanie. Vďaka vysokej miere zaočkovania môžu Portugalci žiť slobodne. My sa vďaka množstvu nezaočkovaných ešte potrápime… A to tu ešte máme totálnych bláznov, čo sa agresívne snažia očkovanie zastaviť a vyhrážajú sa lekárom,” uzavrel Stančík.

Zdroj: fb/andrejstancik95

Iste, je pravdou, že v Portugalsku dosiahli mimoriadne (až neuveriteľné) čísla zaočkovanosti. Pravdou však je aj to, že pokiaľ sa niekto snaží byť tým, ktorý ľudí k očkovaniu vyzýva, určite sa to dá urobiť aj bez toho, aby priamo či nepriamo občanov s iným názorom na očkovanie znevažoval.

Nie je po prvý raz, keď Stančík ukázal, ako veľmi ho trápi (či skôr škrie ) nízka zaočkovanosť Slovákov. Ešte v prvej polovici septembra nazval antivaxerov lobistami pohrebných služieb.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti