eReport.sk

Hanba v priamom prenose! Ľudia nadávajú na Matovičovu očkovaciu lotériu

Tak toto nevypálilo úplne najšťastnejšie. V nedeľu večer si mohli diváci pozrieť prvú časť očkovacej lotérie. Nikto presne netušil, ako to vlastne celé bude prebiehať a podľa toho, to aj tak vyzeralo. Ak totiž chcete vyhrať rozprávkové státisíce z prémiových výhier, musíte sedieť pri televízore a ak vás vyžrebujú, tak musíte ešte prečítať aj heslo z obrazovky v stanovenom limite.

Práve táto podmienka sa však stala terčom kritiky. Pani Zuzana z Prešova totiž sledovala reláciu, avšak mala časové oneskorenie, ktoré sa stáva napríklad pri vysielaní cez internet. Mala smolu, pretože v danom časovom limite nestihla prečítať heslo a prišla tak o 400 tisíc eur. Nepochodili ani niektorí iní súťažiaci, ktorí reláciu Byť zdravý je výhra, nesledovali, prípadne zložili telefón. Viacerým divákom sa tento spôsob lotérie vôbec nepáčil.

V nedeľu odštartovala očkovacia lotéria. Kto si myslel, že to bude len tak, bol na veľkom omyle. – Foto: RTVS

Sledujem očkovaciu lotériu a neverím vlastným očiam. Zavoláte človeku ktorý sa dal zaočkovať, či už dobrovoľne, alebo pod tlakom nejakých životných okolností, ale hlavne sa správa zodpovedne. A namiesto toho, aby ste mu pogratulovali a odovzdali výhru, tak žiadate od človeka heslo,“ zlostí sa jeden z nich. Tŕňom v oku sa stal aj dvadsaťsekundový limit, počas ktorého musí súťažiaci prečítať heslo z televíznej obrazovky. Niektorí diskutujúci sa zamýšľajú nad tým, či v tomto prípade nejde o diskrimináciu zrakovo či inak postihnutých ľudí. Rovnako tiež poukazujú na to, že nie každý musí v nedeľu večer sedieť pri televízore. „A čo ľudia, čo robia nočné? Alebo čo musia šoférovať? Kojiť bábätko? Uspávať deti? Čo hluchí, slepí, pomalší ľudia? Nestačí, že sú zodpovedne zaočkovaní, henten ich chce trestať za to, že nemôžu pozerať telku alebo telefonovať,“ poznamenala diskutujúca.

Zdroj: Facebook RTVS, Facebook Igor Matovič

Ľudia však hromžili márne. Ako sa zdá, minister financií Igor Matovič je s celou akciou spokojný. „Uff, dráma hneď na prvýkrát. 300 tisíc v lufte – „nepozerám telku”, 400 tisíc v lufte – “mám pomalý internet”“, opisoval dôvody prečo to ľuďom nevyšlo. „Nuž tým pádom prvý šťastlivec budúcu nedeľu hrá rovno o 500 tisíc eur,“ dodal spokojne financmajster, ktorý sa kritikou od fanúšikov nenechal vyrušiť. Spolieha sa totiž zrejme na štatút súťaže. Ak ste si ho doteraz neprečítali, môžete ho skúsiť hľadať na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk. Nájdete ho zahrabaný v dolnom rohu a označený miniatúrnymi písmenami.

– Foto: bytzdravyjevyhra

V štatúte sú okrem iného uvedené aj podmienky na získanie prémiovej výhry. Prvou je, že vás vyžrebujú a druhou, že potvrdíte správnosť hesla. Čo vyžaduje, aby ste sledovali televízne vysielanie. „Skvelá táto lotéria napríklad pre sestričku na ARO, ktorá v čase losovania zachraňuje ľudské životy. Má 2 možnosti…vykašľať sa na lotériu alebo na pacienta,“ zaklincovala celú záležitosť Matovičova fanúšička.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hanba v priamom prenose! Ľudia nadávajú na Matovičovu očkovaciu lotériu

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport