eReport.sk
Prvé rokovanie v budove Národnej rady Slovenskej republiky sa konalo v máji 1994. Stavba aj interiér sa vyznaèujú prvkami tzv. socialistického realizmu a mnohí ju považujú práve za symbol komunistického režimu. Pre zahranièných turistov je však budova slovenského parlamentu unikát, aký bežne v európskych mestách nevidie. Na snímke rokovacia sála. Bratislava, 26. decembra 2022. FOTO TASR - Martina Kriková *** Local Caption *** profil rokovacia sála interiér Národná rada SR budova slovenský parlament

NRSR: Poslanci sa zídu opäť v utorok, čaká ich hlasovanie o desiatkach návrhov

Poslanci Národnej rady SR sa zídu opäť v utorok o 9.00 h ráno. Na programe aktuálnej deviatej schôdze majú ešte pár neprerokovaných bodov. Okrem toho ich v utorok čaká aj hlasovanie o desiatkach už prerokovaných bodov, keďže minulý týždeň sa v pléne nehlasovalo.

Medzi neprerokovanými bodmi sú ešte napríklad poslanecké novely Zákonníka práce či Trestného poriadku. Pri hlasovaní by sa mali zákonodarcovia vyjadriť napríklad k niekoľkým opozičným novelám Trestného poriadku, ale aj Trestného zákona, ktoré sa týkajú domáceho násilia či redefinície znásilnenia.

Rozhodnúť by mali aj o návrhu na jednorazové odškodnenie po nezákonných sterilizáciách z dielne opozície. Hlasovať by mali aj o tom, či do druhého čítania posunú návrh na zriadenie školského ombudsmana alebo úpravu práva maloletého pacienta pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti na prítomnosť sprevádzajúcej osoby.

Prerokovaný v prvom čítaní je aj návrh na zavedenie povinnosti verejného vypočutia kandidáta na post riaditeľa Slovenskej informačnej služby v parlamentnom výbore pre obranu a bezpečnosť. Zákonodarcovia by mali rozhodnúť aj o tom, či do druhého čítania posunú opozičný návrh na zvýšenie hranice hodnoty majetku určeného na odpisovanie a skrátenie odpisovania niektorých budov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda Trnavského samosprávneho kraja József Berényi.
  2. Marián Kéry
  3. Rozhodovacia prax


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NRSR: Poslanci sa zídu opäť v utorok, čaká ich hlasovanie o desiatkach návrhov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre