eReport.sk
Poľský vicepremiér Jaroslaw Kaczyňski.
Poľský vicepremiér Jaroslaw Kaczyňski. Zdroj: tasr/ap

Poľsko chce mierovú misiu NATO na Ukrajine! Kaczyňski: Mala by byť chránená ozbrojenými silami


Poľsko na budúcotýždňovom summite Severoatlantickej aliancie navrhne zriadenie mierovej a humanitárnej misie NATO na Ukrajine. V piatok to oznámil poľský premiér Mateusz Morawiecki, informuje TASR podľa správy agentúry PAP.

Návrh na zriadenie misie prišiel pôvodne od podpredsedu poľskej vlády Jaroslawa Kaczyňského, ktorý tento týždeň navštívil Kyjev spoločne s českým, poľským a slovinským premiérom.

Misiu by malo zriadiť NATO, prípadne iná organizácia

Kaczyňski po rozhovoroch s ukrajinskými predstaviteľmi v Kyjeve povedal, že mierová a humanitárna misia by mala byť zriadená Severoatlantickou alianciou, prípadne inou organizáciou. Takáto misia by mala byť podľa neho „chránená ozbrojenými silami“.

Dánska vláda je pripravená poslať vojakov na Ukrajinu

Morawiecki novinárom oznámil, že poľský minister obrany Mariusz Blaszczak predstavil tento plán na stretnutí s ministrami obrany členských štátov NATO. Na tento návrh reagoval pozitívne dánsky minister obrany Morten Bödskov, podľa ktorého je dánska vláda pripravená poslať vojakov na Ukrajinu ako súčasť mierovej misie, ak by to pomohlo k ukončeniu krviprelievania.

Morawiecki vo štvrtok vyzval amerického prezidenta Joea Bidena, britského premiéra Borisa Johnsona, francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona a nemeckého kancelára Olafa Scholza, aby taktiež navštívili Kyjev.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico
  2. Peter Pellegrini počas tlačovky v NR SR.
  3. Poľský vicepremiér Jaroslaw Kaczyňski.
  4. Žiadna vojna?
  5. Heger Naď
  6. Na ilustračnej snímke letisko na vojenskej základni Ramstein v Nemecku. Foto: tasrNa ilustračnej snímke letisko na vojenskej základni Ramstein v Nemecku. Foto: tasr
  7. Robert Fico na snímke z videa.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľsko chce mierovú misiu NATO na Ukrajine! Kaczyňski: Mala by byť chránená ozbrojenými silami

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: