eReport.sk
Heger Naď
Predseda vlády Eduard Heger a minister obrany Jaroslav Naď Foto: tasr

Naď priskočil Hegerovi na pomoc: Je ľahké odsúdiť, ja sám som mu tú cestu neodporúčal!


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok večer v Kyjeve rokoval s českým premiérom Petrom Fialom, poľským premiérom Mateuszom Morawieckym a slovinským premiérom Janezom Janšom, ktorí pricestovali do hlavného mesta Ukrajiny vlakom. Za Poľsko sa na rokovaní zúčastnil aj vicepremiér Jaroslaw Kaczyňski. Slovenský premiér Eduard Heger do Kyjeva necestoval. Bezpečnostné zložky mu to vyslovene neodporúčali.

Heger po stredajšom rokovaní vlády uviedol, že ponuku na cestu na Ukrajinu dostal od Mateusza Morawieckeho, ktorý bol iniciátorom celej cesty. Je mu ľúto, že to, že nevycestoval ľudia vnímajú ako sklamanie. Podľa premiéra by bolo správne, aby sedel s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským za jedným stolom. „Môj postoj voči Ukrajine sa nemení, musíme im naďalej výrazne pomôcť, aby došlo k zastaveniu vojny,“ povedal. Podľa neho to, že nešiel na Ukrajinu nebolo otázkou strachu. Ak by dostal znova takúto pozvánku, tak by to zrejme prehodnotil.

Naď: Spýtajte sa samých seba, či by ste išli

Na Hegera sa zniesla vlna kritiky. Na pomoc ale priskočil jeho stranícky kolega a šéf rezortu obrany Jaroslav Naď. „Predtým, než začnete odsudzovať to, že premiér SR Eduard Heger nevycestoval na Ukrajinu na stretnutie, ktoré sa dnes tak prepiera v médiách, opýtajte sa prosím samých seba, či by ste vycestovali do vojnovej krajiny, ak by Vám to bezpečnostné zložky NEODPORUČILI,“ píše na sociálnej sieti.

Potvrdzuje, že osobne konzultoval s premiérom túto aktivitu a jasne mu povedal, že na základe dostupných informácií mu cestu neodporúča. Za Hegerom stojí a opakovane hovorí, že to bolo správne rozhodnutie. „Prečo? Nikto nemôže povedať, že nemáme k Ukrajine úprimný a jasný postoj. Ukrajine vysielame jasné signály, že nám ich situácia nie je ľahostajná. Pomáhame humanitárne, ale aj vojenským materiálom, presne na základe ich požiadaviek,“ tvrdí.

Dodáva, že ako on komunikuje so zástupcami vlády Ukrajiny, o to častejšie to robí premiér. „Netreba robiť paniku, osobná neúčasť neznamená nezáujem! Som rád, že predseda vlády sa k tomu postavil zodpovedne a poradil sa. A ja za svojím stanoviskom stojím,“ zopakoval Naď.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď priskočil Hegerovi na pomoc: Je ľahké odsúdiť, ja sám som mu tú cestu neodporúčal!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: