eReport.sk
Poľský vicepremiér Jaroslaw Kaczyňski.
Poľský vicepremiér Jaroslaw Kaczyňski. Zdroj: tasr/ap

Kaczyňski pre nemecké noviny: Poľsko by bolo otvorené umiestneniu jadrových zbraní na svojom území!


Poľsko by uvítalo, keby v Európe pôsobilo ďalších 50.000 amerických vojakov. Uviedol to v nedeľu líder tamojšej vládnucej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczyňski. Informovali o tom agentúry DPA a Reuters.

„Poľsko by sa potešilo, keby Američania zvýšili svoju vojenskú prítomnosť v Európe zo súčasných 100.000 vojakov na 150.000 v dôsledku zvyšujúcej sa agresivity Ruska,“ uviedol Kaczyňski v rozhovore pre nemecké noviny Welt am Sonntag. Okrem toho vyzval na tvrdšie kroky voči Moskve v súvislosti s konfliktom na Ukrajine.

Berlín by vraj mohol dodať Kyjevu viac zbraní

Kaczyňski takisto uviedol, že Poľsko by bolo „otvorené“ umiestneniu jadrových zbraní na svojom území. Dodal však, že o takomto kroku sa v súčasnosti neuvažuje. Líder PiS v rozhovore zároveň kritizoval kroky nemeckej vlády. Vyhlásil, že Berlín „by mohol dodať Kyjevu viac zbraní“ a postaviť sa aj za ropné embargo proti Rusku. Podľa Kaczyňského by mala spolková republika reagovať „konštruktívnejšie“ na nepriateľské kroky Moskvy.

NATO vo východnej Európe už počet vojakov zvýšila

Pred ruskou inváziou na Ukrajinu bolo v Európe približne 80.000 amerických vojakov, pripomenula DPA. Severoatlantická aliancia zareagovala na agresívny krok Ruska zvýšením svojej vojenskej prítomnosti vo východnom krídle NATO. Na mimoriadnom summite Aliancia oznámila vytvorenie štyroch nových bojových skupín v Bulharsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini počas tlačovky v NR SR.
  2. Žiadna vojna?
  3. Rusko varuje Západ
  4. Poľský vicepremiér Jaroslaw Kaczyňski.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kaczyňski pre nemecké noviny: Poľsko by bolo otvorené umiestneniu jadrových zbraní na svojom území!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: