eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová vystúpila so správou o stave republiky pred poslancami NR SR, foto:tasr

Politológ prirovnal Čaputovú ku Kováčovi: Prezidentkin prejav bol podobný kritike Mečiara!

Kritika prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá odznela v rámci jej utorňajšieho (29. 11.) prejavu o stave republiky, pripomenula prejav prezidenta Michala Kováča z marca 1994, v ktorom otvorene kritizoval vládu Vladimíra Mečiara. Pre TASR to uviedol Erik Láštic z Katedry politológie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského (UK) v Bratislave.

Čaputovú prirovnal ku Kováčovi

Prejav hlavy štátu bol podľa politológa kombináciou hodnotenia roku vládnutia či pomenovania veľkých tém, ktorým Slovensko čelí. Tiež vyzdvihnutím tých tém, ktoré zostávajú na okraji spoločenskej diskusie, ale sú prezidentkou považované za dôležité.

„Prejav sa výrazne nelíšil“

„Z tohto pohľadu sa zložením prejav prezidentky výrazne nelíšil od jej predchádzajúcich prejavov. To, čo zaznelo silnejšie, bola otvorenejšia kritika nielen obsahu, ale aj formy vládnutia,“ skonštatoval Láštic.

Spomína napríklad obchádzanie pravidiel legislatívneho procesu, nadmerné využívanie skráteného legislatívneho konania, ktoré oslabujú predvídateľnosť práva a dôveru občanov v právny štát. Alebo pripomenutie, že ak má takéto vládnutie pokračovať ďalej, sú pre krajinu lepším riešením predčasné voľby.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Patova situácia
  2. Zľava predseda NRSR Boris Kollár (Sme rodina), premiér Eduard Heger (OĽaNO) a podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  3. Peter Pčolinský o predčasných voľbách
  4. Odvolaná vláda stoji za Zelenským

„Táto kritika prezidentky pripomenula prejav prezidenta Michala Kováča z marca 1994, v ktorom otvorene kritizoval vládu Mečiara, ktorá následne neprežila hlasovanie o dôvere v Národnej rade (NR) SR,“ poznamenal Láštic.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politológ prirovnal Čaputovú ku Kováčovi: Prezidentkin prejav bol podobný kritike Mečiara!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti