eReport.sk
Politológ Jozef Lenč sa chytá za hlavu z toho, ako by chceli Marián Kotleba a jeho ĽSNS zreformovať naše školstvo. Ilustračné foto: tasr

Politológ Lenč sa chytá za hlavu: Kotleba a jeho ĽSNS majú plán ako školy deformovať, nie reformovať

Slovenské školstvo je čierna mora nielen mnohých ministrov školstva, ktorí ho chceli podľa svojho obrazu reformovať, ale aj rodičov, ktorí sa iba za hlavu chytali z toho, čo sa na ich deti chystá. Nech je to akokoľvek, naše školstvo sa vôbec nepribližuje tomu, ako by malo v 21. storočí vyzerať. A pritom to za socializmu vôbec nebolo zlé, o čom svedčia aj slová tých, ktorí ho v minulosti absolvovali.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Načo sú im americké stíhačky?
  2. Kollár je zhrozený
  3. Fico predstavil ďalšie plány
  4. Vláda strachu

Na problémové oblasti by ponúkli „adekvátne riešenia“

Potrebu opätovne zreformovať slovenské školstvo má aj predseda strany Ľudová strana Naše Slovensko Marián Kotleba. Jemu sa jeho „skvelá“ myšlienka páči, iní sa pri nej chytajú za hlavu. Patrí medzi nich i politológ Jozef Lenč, ktorý v statuse dal jasne najavo, čo si o myšlienke Mariána Kotlebu, zreformovať slovenské školstvo, myslí. A veruže nie je to nič pozitívne. Lenč svoj status začína skutočne netradične: „Predstavte si, že by nastala situácia, že by sa päťkári rozhodli – dostali tú možnosť – zmeniť fungovanie školy. Boli by to oni, kto by na svoj obraz, respektíve v duchu svojich predstáv rozhodli o tom, ako by mala škola fungovať. Ako by to vyzeralo? V prvom rade by „presne“ určili, čo školu trápi. Isto by to boli po prvé liberálna a progresivistická LGBTI a gender ideológia, a po druhé absencia zdravého rozumu.“

Predstavte si, že by nastala situácia, že by sa päťkári rozhodli – dostali tú možnosť – zmeniť fungovanie školy. Boli by to oni, kto by na svoj obraz, respektíve v duchu svojich predstáv rozhodli o tom, ako by mala škola fungovať.

Jozef Lenč, politológ

Podľa Lenča teda presne to, čo spôsobilo, že oni nie sú premianti, ale opakovane sa vracajú do toho istého ročníka, v ktorom sa nedokážu naučiť čítať a písať. „Keď by už mali určené problémové oblasti, tak by isto ponúkli adekvátne riešenia, ktoré školstvo a kultúru postavia „na nohy“. Čo by pomohlo? No predsa vytvorenie „super“ ministerstva, ktoré ochráni Slovensko pred LGBTI, gender a inými bubákmi. A ako toto ministerstvo, ktoré bude „slúžiť štátu a národu“ pomôže školstvu? Tak po prvé, školy sa nebudú financovať podľa normatívu, ale v duchu neoliberalizmu (au!) podľa „uplatnenia na trhu práce“, to sa potešia najmä základné školy, ktorých absolventi sa nateraz na trh práce nedostanú, no možno majú „päťkári“ v programe aj zavedenie detskej práce,“ konštatuje ďalej politológ.

Kotlebovci zistili, že existujú školy, a ich plán je…

„Po druhé, členovia ĽSNS chcú zaviesť povinné hodiny dejepisu, pravdepodobne asi nie preto, aby aj tí, ktorí nie sú historici vedeli, že holokaust bol. Skôr preto, aby sa už od základnej školy učilo, že prví ľudia na zemi boli predsa starí Slováci. Po tretie by identifikovali, že problémom slovenského predprimárneho vzdelávania nie je nedostatok škôlok, ale noví „bubáci“ – deti ukrajinských utečencov. Zavedú povinnosť umiestňovania detí občanov Slovenskej republiky a nedostatok škôlok bude vyriešený. A vo štvrtom kroku samozrejme očistia všetky typy škôl od „nánosov a vplyvu LGBT a gender ideológie“. S očistou spoločnosti majú predsa fašisti bohaté skúsenosti – na hodinách dejepisu sa o tom môžu mnohé naučiť,“ vysvetľuje skúsený politológ.

Zdroj: FB / Jožo Lenč

Kotlebovci podľa Lenča zistili, že existujú školy a majú plán ako ich deformovať. „Našťastie sa im to už nepodarí. Lenže nezabúdajme, že ich vízia Slovenska minulosti sa môže naplniť v programe iných strán – Republiky, SNS a Smeru-SSD,“ varuje v samom závere svojho statusového zamyslenia Jozef Lenč.

Zdroj: FB / Jozef Lenč


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politológ Lenč sa chytá za hlavu: Kotleba a jeho ĽSNS majú plán ako školy deformovať, nie reformovať

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php