eReport.sk
Polícia tiež dohliada na poriadok pri volebných miestnostiach po celom Slovensku. Foto: fb/policiaslovakia

Polícia zverejnila manuál, ako rozoznať a nahlásiť volebnú korupciu

PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: MANUÁL AKO NAHLÁSIŤ VOLEBNÚ KORUPCIU. Takýto titulok dalo Prezídium Policajného zboru SR v statuse na sociálnej sieti. Inštruuje voličov, ako sa zachovať, ak by zaznamenali nejaké „nekalé praktiky“ ohľadom hlasovania v predčasných parlamentných voľbách.

„Akékoľvek poznatky smerujúce k prípadom možného narušenia prípravy a priebehu volieb do Národnej rady Slovenskej republiky, informácie o volebnej korupcii, či korupčnom správaní je potrebné bezodkladne oznámiť na najbližší útvar Policajného zboru, alebo na číslo polície 158,“ uvádza sa v zverejnenej informácii.

Mohlo by vás zaujímať:

Čo je to volebná korupcia?

„Volebnej korupcie sa dopustí ten, kto priamo alebo cez sprostredkovateľa poskytne, ponúkne alebo sľúbi úplatok tomu, kto má právo voliť (alebo zúčastniť sa aj na referende či ľudovom hlasoví o odvolaní prezidenta SR), aby volil alebo hlasoval určitým spôsobom, nevolil alebo nehlasoval určitým spôsobom, nevolil alebo nehlasoval vôbec, alebo sa nezúčastnil volieb, alebo z tohto dôvodu priamo alebo cez sprostredkovateľa poskytne, ponúkne alebo sľúbi úplatok inej osobe,“ píše ďalej polícia.

POZOR! Upozorňuje ďalej status: „Volebná korupcia sa týka aj toho, kto v súvislosti s výkonom práva voliť (alebo zúčastniť sa aj na referende či ľudovom hlasoví o odvolaní prezidenta SR) priamo alebo cez sprostredkovateľa pre seba alebo inú osobu prijme, žiada alebo si dá sľúbiť úplatok, aby volil alebo hlasoval určitým spôsobom, nevolil alebo nehlasoval určitým spôsobom, nevolil alebo nehlasoval vôbec, alebo sa nezúčastnil volieb.“

Zdroj: fb/policiaslovakia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia zverejnila manuál, ako rozoznať a nahlásiť volebnú korupciu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php