eReport.sk
Štátna školská inšpekcia (ŠŠI) je v súvislosti s incidentom na základnej škole (ZŠ) v Banskej Bystrici, pri ktorom žiačka nevedomky požila tekutý dezinfekčný prostriedok, pripravená poskytnúť polícii okamžitú súčinnosť.
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Polícia vyšetruje prípad pokusu o otravu spolužiačky. Inšpekcia vyzýva k zlepšovaniu vzťahov medzi žiakmi

Štátna školská inšpekcia (ŠŠI) je v súvislosti s incidentom na základnej škole (ZŠ) v Banskej Bystrici, pri ktorom žiačka nevedomky požila tekutý dezinfekčný prostriedok, pripravená poskytnúť polícii okamžitú súčinnosť. Pre TASR to uviedla hlavná školská inšpektorka Alžbeta Štofková Dianovská.

Podľa inšpekcie je akékoľvek narušenie bezpečného prostredia v školách pre žiakov stresujúce a má negatívny dosah i na kvalitu vzdelávania.

Mohlo by vás zaujímať

  1. K poklesu základného očkovania proti osýpkam
  2. Elitný expremiér o elitných chlapcoch
  3. Na Strednej odbornej škole v Novákoch (na snímke) útočil vo štvrtok dopoludnia študent sekerou
  4. Aj tú ti platia Slováci!

„Opätovne dávame školám do pozornosti potrebu pravidelnej a premyslenej realizácie aktivít zameraných na podporu sociálnych vzťahov žiakov v kolektíve, vzťahov medzi žiakmi a učiteľmi, na elimináciu rizikového správania a prejavov šikanovania a celkovú podporu wellbeingu všetkých aktérov vzdelávania,“ dodala Štofková Dianovská.

Dezinfekčný príspevok vo fľaši

K incidentu na ZŠ Pieninská v Banskej Bystrici došlo v pondelok (24. 4.) po hodine telesnej výchovy, keď išli žiaci šiesteho ročníka späť do triedy na ďalšie vyučovanie. Jedno z dievčat sa napilo z vlastnej fľaše a obsah tekutiny vypľulo na dlážku. Dezinfekčný prostriedok vo fľaši mala zacítiť triedna učiteľka. Žiačka bola prevezená do banskobystrickej detskej nemocnice, jej stav je stabilizovaný a nie je v ohrození života.

Škola šikanu odmieta

Vedenie ZŠ v súvislosti s incidentom odmieta, že by dievča bolo dlhodobo šikanované. O tom, odkiaľ dezinfekčný prostriedok pochádzal, škola nemá vedomosť. Udalosť preveruje polícia. V súvislosti s prípadom prijala trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia vyšetruje prípad pokusu o otravu spolužiačky. Inšpekcia vyzýva k zlepšovaniu vzťahov medzi žiakmi

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php