eReport.sk
Roman Mikulec (OĽaNO)
Roman Mikulec (OĽaNO). Foto: tasr

Polícia koná a postupuje iba v súlade so zákonom, tvrdí minister Mikulec

Polícia koná aj bude konať iba v súlade so zákonom. Uviedol to minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) v reakcii na vyjadrenia predsedu opozičného Smeru-SD Roberta Fica, týkajúce sa zadržania podnikateľa Norberta Bödöra informoval tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR.

Polícia postupuje v súlade so zákonom, tvrdí Mikulec

„Nie je pre mňa žiadnym prekvapením, že si poslanec Fico po dvanástich rokoch vo vláde a dvoch rokoch v opozícii stále nedokáže predstaviť, že minister vnútra ani prezident Policajného zboru ani náznakom nezasahujú do vyšetrovaní a dokonca o nich nie sú ani informovaní,” uviedol. Dodal, že platí prezumpcia neviny, čo vedia najlepšie aj samotní vyšetrovatelia.

Foto: fb/romanmikulec

Kritizuje šéfa Smeru

Poukázal na to, s akou “vervou” sa Fico Norberta Bödöra zastáva a obhajuje jeho práva. „S ktorým sa podľa jeho vlastných slov ‘iba pozná’, nemá prehľad o jeho podnikateľských aktivitách, ale napriek tomu kritizuje akékoľvek kroky orgánov činných v trestnom konaní,” skonštatoval s tým, že Fico nie je ani jeho právny zástupca.

Bude vás zaujímať:

  1. Protest študentov VS

Norberta Bödöra zadržala vo štvrtok (13. 1.) Národná kriminálna agentúra po tom, ako bol prepustený z väzby na slobodu. Zadržanie sa týka staršej kauzy Valček. Okrem toho čelí nitriansky podnikateľ aj obvineniam v kauze Očistec a Dobytkár, v ktorej sa má vo februári začať súdny proces. Fico v tejto súvislosti hovorí o porušovaní ľudských práv. Kritizuje spôsob zadržania Norberta Bödöra a tvrdí, že je nevinný.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia koná a postupuje iba v súlade so zákonom, tvrdí minister Mikulec

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti