eReport.sk
Ilustračné foto: fb/polizei.news.deutschland

Policajný zásah v Nemecku proti agresívnemu ozbrojencovi trval 34 hodín. Útočníka našli mŕtveho

Po 34 hodinách sa v noci na nedeľu skončila veľká policajná akcia voči ozbrojenému mužovi, ktorý sa zabarikádoval vo svojom dome v okrese Havelland v nemeckej spolkovej krajine Brandenbursko. Podozrivého objavili krátko po polnoci bezpečnostné zložky v podkroví domu bez známok života, uviedla tamojšia polícia. Informovala o tom agentúra DPA.

Okolnosti úmrtia ozbrojeného muža neboli bezprostredne známe. Vyšetruje sa, či bol zastrelený, alebo sám spáchal samovraždu. Dráma pretrvávala ešte od piatkového popoludnia, keď „mimoriadne agresívny“ muž viackrát vystrelil zo zbrane vo vnútri domu i smerom von, spresnila polícia. Bezpečnostné zložky sa celé hodiny snažili s ním skontaktovať. Nakoniec sa im podarilo do domu vniknúť.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Žena aj dieťa v ohrození

Konkrétne okolnosti incidentu ani motív páchateľa neboli bezprostredne jasné. Spočiatku sa však s ozbrojeným mužom v dome nachádzalo aj dieťa spoločne so svojou matkou, ako aj ďalší podozrivý muž. Ženu s dieťaťom sa polícii podarilo dostať do bezpečia v noci na sobotu.

Keď žena spolu s dieťaťom vyšli z domu, ozvalo sa niekoľko výstrelov, zranenia však neutrpel nikto, uviedla polícia. Ešte v piatok popoludní sa podarilo zadržať jedného z podozrivých mužov po tom, čo ozbrojený vyšiel z domu, kým druhý tam zostal zabarikádovaný až do noci na nedeľu.

Bezpečnostné zložky na pozemku i v dome zaistili viacero zbraní vrátane strelných zbraní, munície či ručného granátu, píše DPA.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Policajný zásah v Nemecku proti agresívnemu ozbrojencovi trval 34 hodín. Útočníka našli mŕtveho

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie