eReport.sk
Chorvátsky minister obrany Mario Banožič. Foto: wikipedia

Chorvátskeho ministra obrany odvolali! Spôsobil smrteľnú dopravnú nehodu, sám je ťažko zranený

Chorvátsky premiér Andrej Plenkovič odvolal v sobotu ministra obrany Maria Banožiča, ktorý bol účastníkom smrteľnej dopravnej nehody pri meste Vinkovci na východe krajiny. TASR informuje podľa agentúry AFP a servera Večernji.hr.

Samotný Banožič utrpel pri havárii, ktorá sa odohrala v sobotu skoro ráno na výjazde z Vinkovci, ťažké zranenia. Podľa chorvátskych médií bol na ceste na poľovačku. Predbiehal nákladné vozidlo za zlej viditeľnosti a v protismere sa čelne zrazil s menšou dodávkou. Jej 40-ročný vodič nehodu neprežil.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Čas na zmenu?

Rezort bude viesť štátny tajomník

Banožiča hospitalizovali v nemocnici v Osijeku s pomliaždeninami hrudného koša, hlavy a zlomeninou nohy, je však pri vedomí a mimo ohrozenia života. „Počuli ste o okolnostiach nehody. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť pozostalým obete a obavy v súvislosti so stavom ministra, ktorý je hospitalizovaný s ťažkými zraneniami,“ uviedol v sobotu na tlačovej konferencii premiér Plenkovič.

„Zbavil som ministra Banožiča funkcie ministra obrany,“ uviedol Plenkovič. Dodal, že vedením tohto rezortu poveril štátneho tajomníka Zdravka Jakopa.

Hrozí mu až 15 rokov za mrežami

Znalci po niekoľkých hodinách po nehode prišli k záveru, že je za ňu zodpovedný 44-ročný vodič osobného automobilu. Vodiča síce konkrétne nemenovali, ide však o Banožiča, píše Večernji.

Doposiaľ nebolo bezprostredne známe, akou rýchlosťou Banožič v čase nehody jazdil. Exministrovi tiež odobrali vzorky krvi a moču, ktoré boli odoslané na expertízu. Podľa chorvátskych médií mu za spôsobenie dopravnej nehody s následkom smrti hrozí väzenský trest od jedného do 15 rokov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chorvátskeho ministra obrany odvolali! Spôsobil smrteľnú dopravnú nehodu, sám je ťažko zranený

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie