eReport.sk
Marian Kočner v súdnej sieni Foto: tasr

Pokračuje súd v kauze motákov: Vypovedať by mal aj odsúdený Marian Kočner

Pred predsedom senátu Okresného súdu (OS) Bratislava I Marekom Filom pokračuje hlavné pojednávanie s Marianom Kočnerom v kauze takzvaných motákov.

Na proces eskortovali Mariana Kočnera príslušníci zásahovej jednotky Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS). Prítomní sú aj jeho obhajcovia – Michal Mandzák a Martin Pohovej. Na pojednávanie sa dostavil aj prokurátor Krajskej prokuratúry v Trenčíne (KP) Ronald Kutiš. Na pojednávaní v stredu je naplánovaný výsluch jedného svedka. Nie je vylúčený ani prípadný výsluch-výpoveď obžalovaného Mariana Kočnera. Na procese by mal vypovedať advokát Andrej Šabík. Ten sa v auguste ospravedlnil z dôvodu dovolenky. Na jeho výpovedi trvá prokurátor.

Zločin krivej výpovede a motáky cez Tótha

OS Bratislava I v júni rozhodol, že sa bude obžaloba posudzovať ako zločin krivej výpovede a krivej prísahy v štádiu prípravy. Pôvodne prokuratúra navrhovala prijať obžalobu zo zločinu marenia spravodlivosti v štádiu pokusu. Marian Kočner mal posielať z väzby motáky cez exsiskára Petra Tótha. Exsiskár to uviedol vlani na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka.

Viac správ z domova:

  1. Jaroslav Paška

Motáky odovzdal orgánom činným v trestnom konaní na jeseň 2018. Cez takúto korešpondenciu sa mal snažiť Marian K. ovplyvňovať viaceré osoby, aby bol prepustený z väzby a zmenila sa výpoveď v kauze zmeniek TV Markíza.

Advokát požiadal o vylúčenie verejnosti

Advokát Andrej Šabík, ktorý v minulosti zastupoval podnikateľa Mariana Kočnera, vypovedá ako svedok pred Okresným súdom Bratislava 1 (OS), ktorý pojednáva kauzu motákov. „Som viazaný advokátskou mlčanlivosťou. Vypovedať budem. Žiadam však, aby bola počas mojej výpovede vylúčená verejnosť. Obžalovaný Marian Kočenr je mojím klientom,” uviedol.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pokračuje súd v kauze motákov: Vypovedať by mal aj odsúdený Marian Kočner

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport