eReport.sk
Marián Kočner, foto: archív/profimedia

Pokračuje súd s Kočnerom v kauze motákov

Pred Okresným súdom (OS) Bratislava I pokračuje vo štvrtok (2. 12.) hlavné pojednávanie v kauze motákov, kde figuruje ako obžalovaný podnikateľ Marian Kočner. Súd k záveru tohto týždňa neevidoval žiadnu procesnú prekážku, aby vykonal pojednávanie. Uviedol to hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.

Na odročený decembrový proces si mali procesné strany pripraviť záverečné reči. Súd by mal na pojednávaní ukončiť oboznamovanie sa s listinnými dôkazmi a očakáva sa aj verdikt. Naposledy koncom októbra pred súdom vypovedal advokát Andrej Šabík, ktorý v minulosti zastupoval podnikateľa Mariana Kočnera. Šabík odmietol, že by mal prebrať motáky, keď ho navštevoval vo väzbe. Vypovedal aj samotný obžalovaný Kočner.

Čítajte viac:


OS Bratislava I v júni rozhodol, že sa bude obžaloba voči Marianovi Kočnerovi v tejto kauze posudzovať ako zločin krivej výpovede a krivej prísahy v štádiu prípravy. Pôvodne prokuratúra navrhovala prijať obžalobu zo zločinu marenia spravodlivosti v štádiu pokusu. Marian Kočner mal motáky posielať prostredníctvom svojich advokátov, keď bol vo väzbe pre kauzu zmeniek TV Markíza.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pokračuje súd s Kočnerom v kauze motákov

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti