eReport.sk
Šéf Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Peter Olajoš, foto: tasr

Riaditeľ Bratislavskej vodárenskej spoločnosti túžil po fleku v Sme rodina. Dnes tvrdí, že si to nepamätá!

Redakcia eReport disponuje jeho prihláškou. On sa nevie rozpamätať, že také niečo posielal. Tak ako to teda je?

Generálny riaditeľ Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Peter Olajoš, ktorého do funkcie vyberal tím primátora Bratislavy Matúša Valla, sa chcel pred voľbami stať členom hnutia Sme rodina. Primátor Vallo sa rád pýšil, že jeho nominanti sú apolitickí, lenže Olajoš zrejme zatúžil po straníckom kabátiku. Takmer pred tromi rokmi plánoval “kopať” za Kollárove hnutie. Dnes sa k tomu len ťažko hlási.

Píše sa január roku 2019. Na stole hnutia Sme rodina sa medzi kopou iných objaví aj prihláška Petra Olajoša. Vyštudovaný právnik naformuloval iskrivými slovíčkami, prečo sa chce stať členom dnes koaličnej strany: „Kecanie s kamarátmi pri pive a na rodinných oslavách “čo by malo byť ako” ešte nikdy nič neznamenalo,” vyjadril žartovným perom svoje dôvody. Keď sme ho s formulárom konfrontovali, nevedel si spomenúť. Ani na vyššie uvedenú recesistickú vetu: „Fu, priznám sa, to je skoro trojročná záležitosť. Takto to vydolovať z pamäti je ťažko,” prekvapil Olajoš amnéziou.

Chcel zatĺkať?

Na dotaz, či si do Kollárovho hnutia teda prihlášku posielal, alebo nie, v prvých sekundách nevedel reagovať: „Viete čo silne o tom pochybujem. To už je tak dávno.” Keď sme mu ozrejmili, že jeho prihláškou v redakcii disponujeme, začal sa pomaly rozpamätávať: „V 2019? Ešte raz, počkajte. Ja som vtedy s niekým komunikoval. Už ani neviem s kým a posielal som životopis. To viem. To už je tak dávno. S niekým som bol v kontakte, teraz ma zastreľte, ale už neviem s kým to bolo. To bola len taká jednorazová udalosť, ktorá nikam neviedla,” vyhlásil po krátkom uvažovaní.

Curriculum vitae si vraj posielal preto, lebo chcel byť nápomocný: „Mal som záujem pracovať v legislatívno-hospodárskej sekcii. Oni vtedy dávali dokopy také pracovné tímy, ak si dobre pamätám a oslovila ma jedna z tých tém, ktorú dávali na známosť už ani neviem akým kanálom,” povedal ťažkopádne Olajoš. Trval na tom, že členom nechcel byť. Označil to výrazom “odborný staff”.

Ani mu nepoďakovali

Predseda BVS tvrdí, že straníkom sa nemal záujem stať: „Som prekvapený, že sa operuje pojmom prihláška, že do strany ako takej a straníkom som byť nechcel ani netúžil ani nemám záujem. Aj politické strany pod úrovňou politickou majú tím zástupcov, ktorí sú v parlamente a v mestských zastupiteľstvách, ktorí sú kade tade. Potrebujú aj odborníkov. Z tohto pohľadu,” povedal o svojich vtedajších plánoch.

Jeho prihláška nakoniec hnutie Sme rodina nezaujala. Má za to na nich ťažké srdce: „Prebiehala debata na úrovni krajského predsedu, ale potom to odišlo do stratena. Tak ako vzniklo tak aj zaniklo. Pravdepodobne som sa im nehodil do konceptu a keďže tie politické strany nemajú štátnu kultúru ako napríklad veľké firmy, tak vám ani nedajú vedieť ďakujeme pekne, nehodíte sa nám.”

Prihláška Petra Olajoša do Hnuia Sme rodina. – Foto: archív

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Riaditeľ Bratislavskej vodárenskej spoločnosti túžil po fleku v Sme rodina. Dnes tvrdí, že si to nepamätá!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport