eReport.sk
Kočner prichádza na pojednávanie v kauze takzvaných motákov Foto: tasr

Kočner spochybňuje výpoveď Tótha: Od darcov dostal 750 000 eur!

Podnikateľ Marian Kočner spochybňuje výpoveď exisiskára Petra Tótha voči jeho osobe v kauze motákov, ktorú prejednáva Okresný súd (OS) Bratislava I. „Tóth si získal moju dôveru. Neviem, čo ho k tomu vedie, že vypovedá vo viacerých kauzách voči mne, myslím si, že sú to peniaze,“ povedal.
      
Podľa obžalovaného Tóth za to dostal od neznámych darcov 750.000 eur. Myslí si, že keby si všetky jeho výpovede v iných konaniach zobral do rúk psychológ, zistil by, že ich upravuje tak, ako potrebuje.
      
Marian Kočner odmietol, že by odovzdával v bratislavskej väznici motáky svojmu obhajcovi a ten ich zase s inštrukciami odovzdával Tóthovi. „Môj výkon väzby bol vysoko neštandardný. Bol som kontrolovaný a predvádzaný k advokátom, prebiehala osobná prehliadka,“ uviedol.


      
Stretnutie s advokátom vo výsluchovej miestnosti monitoroval podľa jeho slov príslušník Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS). Z dôvodu bezpečnosti sa s advokátom nerozprával, ale písali si poznámky.
      
Tótha pozná Marian Kočner ešte z čias únosu syna slovenského prezidenta Michala Kováča mladšieho do Rakúska. Intenzívnejšie sa k nemu začal hlásiť okolo roku 2015, keď podal žalobu na súd v prípade zmeniek TV Markíza. Tóth sa mu údajne sám v roku 2017 ponúkol s tým, že mu potvrdí, že zmenky existovali. „Jediné, o čom sa s ním bavil, bolo, že či existujú nejaké spravodajské informácie k zmenkám TV Markíza a či existuje niečo, čo by potvrdilo ich existenciu,“ vypovedal.

Okresný súd napokon odročil pojednávanie v kauze motákov na 2. decembra. Na odročené pojednávania si majú procesné strany pripraviť záverečné reči. Pred súdom vypovedal aj advokát Andrej Šabík, ktorý v minulosti zastupoval podnikateľa Mariana Kočnera. Šabík odmietol, že by mal prebrať motáky od Kočnera, keď ho navštevoval vo väzbe v a odovzdávať ich ďalej bývalému príslušníkov Slovenskej informačnej (SIS) Petrovi Tóthovi. Počas pojednávania prečítal prokurátor Krajskej prokuratúry v Trenčíne aj výpoveď z prípravného konania ďalšieho bývalého príslušníka SIS Romana Osuského.
      
Bratislavský okresný súd v júni rozhodol, že sa bude obžaloba voči Marianovi Kočnerovi v tejto kauze posudzovať ako zločin krivej výpovede a krivej prísahy v štádiu prípravy. Pôvodne prokuratúra navrhovala prijať obžalobu zo zločinu marenia spravodlivosti v štádiu pokusu. Marian Kočner mal motáky posielať prostredníctvom svojich advokátov, keď bol v bratislavskej väzbe v kauze televíznych zmeniek TV Markíza.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kočner spochybňuje výpoveď Tótha: Od darcov dostal 750 000 eur!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti