eReport.sk
Minimálna mzda sa na Slovensku zvyšuje
Ilustračné foto: tasr/ap

Podvodníci opäť úradovali: Tentokrát oklamali ženu o 60-tisíc eur!


Polícia sa zaoberá prípadom 57-ročnej ženy z Bratislavy, ktorá za tri mesiace poslala takmer 60.000 eur podvodníkovi, s ktorým komunikovala prostredníctvom sociálnej siete. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. V tejto súvislosti upozornila na podvodné profily neznámych osôb vystupujúcich pod identitou lekárov, bankárov, vojakov, chorých boháčov, ktorí nemajú komu zveriť svoje dedičstvo.

Žena prišla o desaťtisíce

Policajti priblížili, že neznámy muž, vydávajúci sa za stavebného inžiniera pracujúceho v Sýrii, žiadal od poškodenej uhradenie platieb na rôzne účely. „Dôverčivá žena vysoké čiastky peňazí zasielala na rôzne účty. Až keď sa celková suma vyšplhala na 59.250 eur si uvedomila, že sa stala obeťou podvodu,“ dodali.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár
  2. polícia SR

Tomuto sa vyvarujte

Radia, že podvodníka možno pri komunikácii odhaliť tým, že používa prehnane veľa odborných slov pri opise svojej činnosti, že si postupne získava dôveru, najčastejšie prostredníctvom vyznávania lásky, ako aj tým, že napriek deklarovanému finančnému a sociálnemu zabezpečeniu žiada poskytnutie finančných prostriedkov

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podvodníci opäť úradovali: Tentokrát oklamali ženu o 60-tisíc eur!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne