eReport.sk
polícia SR
Ilustračné foto: Zdroj: tasr

Slovenskí a maďarskí policajti cvičili súčinnosť pri zadržaní auta s lupičmi


Súčinnosť a spoluprácu policajtov v Košickom kraji s ich maďarskými kolegami preverilo utorkové (18. 6.) spoločné cvičenie. Začalo sa na slovenskom území prijatím informácie na tiesňovej linke 112, že došlo k prepadnutiu čerpacej stanice v Trebišove dvoma ozbrojenými páchateľmi, ktorí unikajú v aute smerom na obec Veľaty. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová.

Spoločné cvičenie

V rámci cvičenia po prijatí oznámenia a preverení jeho hodnovernosti bolo vyhlásené pátranie po vozidle a páchateľoch. „Podozrivé unikajúce vozidlo prenasledovali hliadky Policajného zboru smerom na hraničný priechod s Maďarskom. Keďže bol predpoklad, že vozidlo prekročí štátne hranice so Slovenskou republikou, o spoluprácu bola požiadaná maďarská polícia prostredníctvom spoločného kontaktného pracoviska,“ priblížila Mésarová. Po tom, čo vozidlo prekročilo štátnu hranicu pri Slovenskom Novom Meste, sa k prenasledujúcim hliadkam slovenskej polície pridali ich maďarskí kolegovia. „K úspešnému zadržaniu unikajúceho vozidla a jeho posádky došlo za maďarskou obcou Pálhaza,“ skonštatovala hovorkyňa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezident Peter Pellegrini
  2. podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (nominant SNS)
  3. šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár

Hlavným cieľom bolo podľa nej precvičiť jednotlivé policajné činnosti, postupy, spoluprácu a súčinnosť policajných zložiek pri cezhraničnom prenasledovaní. Policajti si zároveň preverili spôsob a možnosti komunikácie a prenosu informácií.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovenskí a maďarskí policajti cvičili súčinnosť pri zadržaní auta s lupičmi

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne