eReport.sk
Hegerove vízie
Eduard Heger a Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr

Podujatie v Košiciach má podporiť partnerstvá klastrov z Ukrajiny a EÚ a tak pomôcť slovenskej ekonomike

Vytvoriť priestor na budovanie obchodných vzťahov medzi Európskou úniou a Ukrajinou je cieľom medzinárodného podujatia Clusters meet Regions, ktorý sa v stredu koná v Košiciach. Súčasťou programu je aj úvodná Národná klastrová konferencia.

Najnovšie z politiky

  1. Platí to aj pre Ameriku?
  2. NATO nás ochráni
  3. Je Netanjahu diktátor?
  4. Potrebné pre našu slobodu

Zástupcovia európskych a ukrajinských klastrov sa stretávajú so zámerom rozšíriť obchodné a vedecko-výskumné partnerstvá. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) Zuzana Valentová.

Ukrajina a Únia

Podujatie, ktoré má uľahčiť ukrajinským klastrom a spoločnostiam integráciu do hodnotových reťazcov EÚ, v mene Európskej komisie (EK) organizuje European Cluster Collaboration Platform (ECCP) spolu so SIEA, Úniou klastrov Slovenska, Ukrajinskou alianciou klastrov a platformou Enterprise Europe Network.

Medzi účastníkmi sú zástupcovia klastrov a spoločností z EÚ a Ukrajiny. Ako aj národných a regionálnych verejných orgánov a organizácií. Zameraných na podporu podnikania vrátane inovačných agentúr a priemyselných združení.

Účasť podľa organizátorov prisľúbil aj dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger.

Dôležité pre Slovensko

„Klastre majú obrovský potenciál a nové kontrakty ich členov sú dôležité pre hospodársky rozvoj Slovenska. Aj pri riešení aktuálnych výziev, ako sú digitalizácia, zelená ekonomika a využívanie obnoviteľných zdrojov,“ uviedol generálny riaditeľ SIEA Stanislav Jurikovič.

Národnú klastrovú konferenciu organizuje Únia klastrov Slovenska a SIEA s národnými projektmi. Podujatie sa koná v košickom Kulturparku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podujatie v Košiciach má podporiť partnerstvá klastrov z Ukrajiny a EÚ a tak pomôcť slovenskej ekonomike

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti