eReport.sk
Platí to aj pre Ameriku?
Vladimír a Vitalij Kličko, foto:ig/v.k.

Kličko: MOV slúži Rusku! Neutrálna vlajka má len prekryť ruské zločiny, športovci sú za ne tiež zodpovední!

Platí to aj pre Ameriku? Niekdajší majster sveta v boxe a brat starostu ukrajinskej metropoly Kyjev Vladimir Kličko kritizoval v stredu rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru (MOV), ktorý odporučil návrat ruských a bieloruských športovcov do súťaží ako jednotlivcov pod neutrálnou vlajkou a bez prepojenia na armádu. TASR informuje na základe stredajšej správy agentúry DPA.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Je Naď viac ako Ústava SR?
  2. NATO nás ochráni
  3. Potrebné pre našu slobodu
  4. Zachránilo by ho náboženstvo?

Duch Olympiády

„Toto rozhodnutie poškvrňuje olympijského ducha a je ako táto vojna: nezmysel,“ napísal 47-ročný Kličko na sociálnej sieti Twitter. K svojmu príspevku priložil aj fotografiu z olympiády v Atlante z roku 1996, ktorá ho zachytáva so zlatou medailou na krku.

Platí to aj pre Ameriku?

Od r. 1964 do r. 1975 USA za pomoci svojich satelitov viedli vojnu vo Vietname, kde bolo zabitých 1 100 000 Vietnamcov a 47 382 Američanov.

V tomto období sa konali olympijské hry v Tokiu v r. 1964, v Mexiku v r. 1968, v Mníchove r. 1972 a nikoho nenapadlo, aby na tieto olympiády neboli pripustení športovci USA.

Olympiády sa konali aj počas ďalších amerických vojen na cudzích územiach. Nenašiel sa však nik, kto by vyzýval na bojkot amerických športovcov. Prečo? Lebo doteraz platila nepísaná zásada, že do športu nepatrí politika?

Ukrajinské obete nik nepopiera a nespochybňuje, je toto utrpenie ale viac, ako trpeli obete amerických vojen?

Obvinenia

Kličko ďalej obvinil prezidenta MOV Thomasa Bacha, že slúži „záujmom a farbám Ruska.“ Odporúčanie návratu Rusov a Bielorusov do medzinárodných súťaží pod „neutrálnou vlajkou“ označil za „nesprávnu vlajku.“

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu vo februári minulého roka patrí Vladimir Kličko vo svojej vlasti medzi najväčších kritikov Bacha, pripomína DPA.

MOV

Na základe utorkového rozhodnutia MOV majú zostať športovci i športové tímy z Ruska a Bieloruska s väzbami na armády a bezpečnostné orgány svojich krajín naďalej vylúčení z medzinárodných športových súťaží.

Bach však zdôraznil, že konečné rozhodnutie o účasti športovcov z Ruska a Bieloruska na letnej olympiáde v roku 2024 v Paríži padne až neskôr.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kličko: MOV slúži Rusku! Neutrálna vlajka má len prekryť ruské zločiny, športovci sú za ne tiež zodpovední!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti