eReport.sk
V ochrannej lehote
Bývalý americký prezident Donald Trump Foto: tasr/ap

Exprezident USA Donald Trump: Takáto je pravda o Ukrajine a korupcii v tejto krajine!

Podporujú demokrati korupciu? Na platforme Youtube sa objavilo video amerického exprezidenta Donalda Trumpa. V ňom hovorí o nalievaní peňazí do Ukrajiny. A o tom, že ešte pred Zelenským bola táto krajina aj v štatistikách označovaná za jednu z najskorumpovanejších krajín sveta. A veľa sa toho nezmenilo ani po príchode Volodymyra Zelenského na prezidentský post.

Podporujú demokrati korupciu?

„Dávame Ukrajine obrovské peniaze. Pritom sa nestaráme o milióny vlastných ľudí. A, čo mi nedá spávať, už od prvého dňa tejto obrovskej finančnej podpory, je tento fakt. Ukrajina je dlhodobo označovaná za štát s takmer najvyššou mierou korupcie. Ja osobne by som nerád dával peniaze krajine, ktorá ma takýto štatút,“ vyjadril sa Donald Trump.

Európa by mala pomáhať viac

Ako Amerika, hovorí tiež americký exprezident. Za nedostatočnú pomoc členské štáty Únie kritizoval neraz i jeho nástupca Joe Biden. A tiež samotný prezident Ukrajiny, Volodymyr Zelenský. Aj preto sa EÚ na rozkaz EK a jej predsedníčky Ursuly von der Leyenovej, nakoniec rozhodla, že Európanov zadlžia. A to poriadne.

Korupcia

Aj keď Zelenský, ktorý chce do Únie i NATO, lebo je „demokrat,“ tvrdí, že robí všetko preto, aby patril do európskeho spoločenstva, minimálne dva jeho posledné kroky, s tým tak trochu nekorešpondujú.

Alebo áno..

Prvý je prípad, ktorý podrobne opísal portál Politico. Ide o zmeny na ústavnom súde Ukrajiny. Napriek odporúčaniam EK, i Benátskej komisie, podpísal zákon, ktorý v praxi bude znamenať to, že sudcovia na tento súd budú dosadzovaní vládou. Viac si môžete prečítať tu. Alebo na tejto stránke priamo ukrajinskej mimovládnej organizácie. Ktorá začala biť na poplach.

Druhým príkladom je snaha Zelenského vládnej moci, vyštvať z Ukrajiny farma firmy, ktoré majú toľko drzosti, že stále dodávajú lieky do Ruska. Viaceré ukrajinské mimovládne organizácie poukázali na to, že už teraz na Ukrajine bujnie v tomto smere korupcia. Tej sa majú dopúšťať ukrajinské firmy, ktoré vyrábajú lieky.

FTX

Po ďalší prípad nemusíme chodiť ďaleko. Pád kryptoburzy FTX totiž odhalil, kto bol jedným z veľkých investorov. A kde končia peniaze, ktoré do Ukrajiny nalieva nielen Amerika. Zdá sa, že Donald Trump sa minimálne v tom, ako to je s korupciou v tomto štáte, nemýli.

Zdroj: youtube, Politico


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exprezident USA Donald Trump: Takáto je pravda o Ukrajine a korupcii v tejto krajine!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php