eReport.sk
Ľudia sa brodia po zaplavenej ulici v meste Silét na severovýchode Bangladéša v sobotu 18. júna 2022.
ilustračné foto. Zdroj: tasr/ap

Počet úmrtí v Slovinsku súvisiacich s búrkami a lejakmi stúpol, na západe Maďarska začali s evakuáciou

 V Slovinsku našli v nedeľu dve ďalšie obete záplav, ktoré túto krajinu zasiahli v uplynulých dňoch. Celkový počet mŕtvych tak stúpol na šesť. V pondelok o tom informovala slovinská tlačová agentúra STA. V západnej časti Maďarska je čoraz vážnejšia situácia s rozvodnenými riekami Rába a Dráva. O situácii tam informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Všetci sme si rovní
  2. Objektivita nadovšetko?
  3. Elitný expremiér o elitných chlapcoch
  4. Rozhodnutie pána Lipšica nepoteší

Ľublana

Polícia v hlavnom meste Ľubľana dostala hlásenie, že v žumpe v oblasti osady Most, ktorá je časťou obce Komendi, objavili v nedeľu mŕtve telo. Miestny spravodajský portál Kamnik Info napísal, že obeťou bol muž, ktorý údajne zahynul, keď po záplavách naprával škody. Údajne spadol do žumpy.

V nedeľu okolo 21.00 h našli ďalšie mŕtve telo v rozvodnenej rieke Temenica v obci Ivanja Vas v Dolenjskej oblasti na juhovýchode krajiny, informovali v pondelok miestne médiá.

Obete počasia

V Slovinsku počas záplav prišlo o život už šesť ľudí. V sobotu ráno našli mŕtveho muža na brehu rieky Sáva v hlavnom meste Ľubľana. Ďalšie telo sa našlo v oblasti mesta Kamnik. Severne od Ľubľany objavili v piatok telo ženy a dvoch holandských občanov zabil blesk v horách v oblasti Bohinj na severozápade.

Podľa slovinského premiéra Roberta Goloba čelí krajina najhoršej prírodnej katastrofe vo svojich dejinách. Povodňami boli zasiahnuté dve tretiny územia.

Maďarsko

Rieka Rába pri meste Szentgotthárd už kulminovala. Ľudia žijúci v oblasti sa však pripravujú na dlhotrvajúcu protipovodňovú ochranu. 

„V roku 2009 bola v Körmende veľmi vážna povodeň, hladina vody však vtedy rýchlo klesla,“ pripomenul primátor mesta István Bebes, podľa ktorého je zrejmé, že terajšia záplavová vlna bude trvať dlhšie.

Dráva má kulminovať v nedeľu 13. augusta a na dolnom toku rieky už prebiehajú prípravy na ochranu proti prívalovej vlne. V Rakúsku a v prihraničných oblastiach Maďarska nepretržite prší, preto aj v najbližších dňoch očakávajú rekordné vodné stavy, uviedla ATV.

Zdroj: teraz


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Počet úmrtí v Slovinsku súvisiacich s búrkami a lejakmi stúpol, na západe Maďarska začali s evakuáciou

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php