eReport.sk
Igor Matovič
Igor Matovič, foto:tasr

Matovič: Putin ukradol Slovákom peniaze. Opozícia: Klame a zneužíva vojnu!

Náklady, ktoré bude mať Slovensko v dôsledku vojny na Ukrajine, môžu dosiahnuť výšku jednej až dvoch miliárd eur. Vyhlásil to vicepremiér a minister financií Igor Matovič (OĽANO) v diskusnej relácii TA3 V politike. Avizuje obrovské ekonomické škody pre Slovensko i Európu. Poprosil ľudí, aby nepodliehali panike, keďže naše európske spoločenstvo je podľa neho silné a zomknuté.

„Odhadujem, že celkové náklady, priame a nepriame, ktoré bude mať SR s Putinovou vojnou, môžu dosiahnuť výšku niekde medzi jednou až dvomi miliardami eur,“ povedal minister s tým, že vojna bude za tento rok stáť jedného slovenského zamestnanca približne 500 až 1000 eur.

Inflácia podľa Matoviča klesať nebude

Matovič si myslí, že na náklady Slovenska napríklad s prijatím utečencov, ich ubytovaním, poskytovaním zdravotnej starostlivosti či dávok v hmotnej núdzi zatiaľ nebude stačiť balík európskych peňazí. EÚ bude musieť podľa neho vytvoriť výraznejšie balíky pomoci voči krajinám ako Poľsko, Slovensko či Rumunsko, ktoré zažívajú nápor utečencov. „Budeme sa snažiť získať všetko, čo sa bude dať z príspevkov z Európy, ale určite nás to vyjde výrazne viac,“ dodal.

Inflácia podľa Matoviča klesať nebude. „Všetci sme žili v tom, že inflácia nám začne klesať. Na základe toho, čo Putin urobil, je dosť možné, že v Európe môže vystreliť inflácia na 15 percent,“ informoval s tvrdením, že Putin okradol o peniaze Slovákov.

Vraj vláda chcela pomôcť občanom, zasiahla vojna

Minister financií skonštatoval, že vojna na Ukrajine zasiahla aj do debát o kompenzácii zvýšených cien a energií. „Prostriedky, ktoré sme chceli použiť na valorizácie či na preplácanie vyšších cien energií, nedokážeme teraz použiť na tento účel,“ pripomenul.

Za reálnu hrozbu označil uzavretie prívodov plynu a ropy do Európy vzhľadom na to, že ruský prezident Vladimir Putin by sa mohol snažiť prinútiť Európu nepomáhať Ukrajine.

Tomáš: Matovič klame a zneužíva vojnu

Opoziční politici nesúhlasia s vyhláseniami Matoviča. Nezaradený poslanec Erik Tomáš (Hlas-SD) v reakcii uviedol, že „klame a zneužíva vojnu.“

Zdroj: fb/eriktomassr

Kamenický: Zvykajme si na novú výhovorku „lebo Putin“

Poslanec Smeru-SD a exminister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) reagoval, že ľudia na Slovensku by si podľa neho mali začať zvykať na novú výhovorku vlády: „Lebo Putin“.

„Podľa Matoviča ´Putin ukradol ľuďom peniaze´, ktorými vraj on chcel pomôcť pri zdražovaní. Veď Matovič, keď ešte nebol žiadny konflikt, ľuďom na Slovensku nič nepomohol,“ napísal Kamenický, ktorý na sociálnej sieti komentoval aj Matovičove poznámky k dodávke slovenskej munície na Slovensku.

Zdroj: fb/ladislavkamenickyofficial

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Veronika Remišová (Za ľudí).
  2. Na kombosnímke zľava Tomáš Taraba a Eduard Heger. Foto: tasr
  3. Na kombosnímke zľava košický primátor Jaroslav Polaček a minister vnútra Roman Mikulec.
  4. Igor Matovič (OĽANO) počas tlačovky.

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič: Putin ukradol Slovákom peniaze. Opozícia: Klame a zneužíva vojnu!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti