eReport.sk
Zľava Robert Fico a Peter Pellegrini. Foto: tasr

Pellegrini odmietol vládu s Ficom. Ten mu poslal štipľavý odkaz: Peťo, vyhraj voľby a…!

Prieskumy hovoria zatiaľ jasnou rečou, že víťazom volieb by bol Hlas, ktorému šéfuje Peter Pellegrini. V nedeľnej politickej diskusnej relácii Na telo dostal otázku, ktorá ho ale mierne vyhodila z konceptu. Ficovi poslal odkaz a ten nelenil sadol do auta a svojmu bývalému kolegovi natočil štipľavý komentár.

Moderátor diskusnej relácie sa na záver opýtal Petra Pellegriniho, či by bol ochotný sedieť vo vláde so svojim bývalým šéfom. „Ak by Smer vyhral voľby, boli by ste ochotný sadnúť si do vlády v ktorej by bol premiérom opäť Robert Fico?” zaznela jasná otázka. Odpoveď ale taká jednoznačná nebola. „Ľudia rozhodnú ako to bude,” vykoktal zo seba Pellegrini. Potom sa už len zmohol na krútenie hlavou. Neskôr si ale zrejme v hlave vyhodnotil, že odpovedať je predsa len vhodnejšie a tak dodal: „Ťažko si viem predstaviť, že by som sa vrátil do vlády s premiérom Robertom Ficom,” predsa len nakoniec zo seba vysúkal.

Zdroj: video:tvnoviny

Fico naopak trávil slnečnú nedeľu v Rimavskej Sobote na protivládnom proteste. Ten sa síce niesol v pokojnej atmosfére, no napriek nemilej situácii s koronavírusom ľudia vyjadrili svoj názor bez rúšok. Po úvodných prejavoch hovorca Smeru Ján Mažgút síce vyzval ľudí, aby si prekryli horné dýchacie cesty, tí ho však vypískali. Šéf Smeru vyhodnotil čapicový protest ako úspešný a tak spokojne sadol do auta a šoférujúc do Bratislavy spoza volantu okomentoval Pellegriniho odmietavý postoj k vládnutiu s Ficom.

„Reagujem teda takým spôsobom – Peter, veď vyhraj voľby a tento problém nebudeš mať,” začal expremiér „Navyše takéto vyjadrenia sú prejavom politického amaterizmu. Peter Pellegrini by bez Smeru a bez mojej osoby nebol v politike nič a všetky politické úspechy dosiahol len vďaka alma mater Smeru a mojej osoby. Akoby dával najavo, že uprednostňuje spoluprácu so stranami vládnej koalície. Ako keby chcel povedať, že predčasné voľby nie sú riešením,” dodal.

Na záver videa Fico opäť zopakoval, že napriek Pellegriniho vyjadreniam si stále stojí za svojím, že pre Slovensko je najlepšia alternatíva spájanie Smeru a Hlasu.

Zdroj: FB/RF

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini odmietol vládu s Ficom. Ten mu poslal štipľavý odkaz: Peťo, vyhraj voľby a…!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport