eReport.sk
Miroslav Žbirka, foto: profimedia

Do prvého manželstva vstúpil Meky po vzore Johna Lennona: Vzťah čakali ťažké skúšky!

Prvé manželstvo Miroslava Žbirku (✝69) poznačila práve jeho kariéra, pre ktorú bol často mimo domu. Šťastné bolo až jeho druhé manželstvo.

Prvého potomka sa Miro Žbirka dočkal už v začiatkoch svojej kariéry. S priateľkou a neskôr manželkou Helgou mali dcéru. „Riešil som to vtedy tak ako John Lennon. Tomu tiež otehotnela priateľka a hneď si ju vzal. Oženil som sa a vzápätí som mal prvú dcéru Denisu,“ prezradil Žbirka v knihe Zblízka.

Viac sa dozviete:

  1. Bára Basiková
  2. Na kombosnímke M. Žbirka a Zuzana Čaputová počas jeho pohrebu.

Ako ale priznal o rodinnom živote sa veľmi baviť nedalo. „Síce sme sa vzali, ale ja som aj tak stále nebol doma. Moja rodinná situácia vychádzala z toho, že som do toho vhupol v dvadsiatke a vôbec som nevedel o čo ide,“ povedal Meky o prvom manželstve.

V tom čase musel zabezpečiť rodinu. „Na hraní sa nedalo zbohatnúť, mali sme tabuľkové platy. Všetko, čo sme zarobili, sme prejedli. Z hudby som začal mať peniaze až keď som začal byť úspešný ako autor,“ prezradil spevák. Pre zahraničné cesty bol s dcérou málo. „S Denisou som trávil málo času. S tým ako som sa neskôr venoval Linde a Davidovi sa to nedalo porovnať. Nemal som k nej iný vzťah, jednoducho som nebol doma. Prvé tantiémy prišli až po desiatich rokoch manželstva a to nestačilo,“ priznal pred rokmi spevák.

„Býval som po hoteloch a to celé moje prvé manželstvo poznamenalo. Počas toho sme zistili, že sme každý iný,“ povedal Meky. V roku 1987 prišlo k rozvodu. Meky už chodil s druhou manželkou Katkou a Helga odišla za novým priateľom do zahraničia. Ich dcéra Denisa ostala po dohode v otcovej starostlivosti. S Katkou sa spevák oženil v roku 1988 a spoločne mali dve deti Lindu a Davida.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Do prvého manželstva vstúpil Meky po vzore Johna Lennona: Vzťah čakali ťažké skúšky!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti