eReport.sk
Miroslav Žbirka, foto: profimedia

Ministerstvo kultúry po smrti Mekyho šokuje: Štátny pohreb nebude?!

Po náhlej smrti legendárneho Mekyho (†69) by si každý myslel, že sa dočká pohrebu so štátnymi poctami. Nič také sa ale nechystá!

Minulú stredu podvečer obletela Česko a Slovensko smutná správa o smrti Mekyho Žbirku. Osudným sa mu stali časté zápaly pľúc a neznáma baktéria. Okrem manželky Katky za ním smútia jeho tri deti Denisa, Linda a David, ale aj množstvo fanúšikov, ktorí jeho hudbu milovali.

Viac sa dozviete:

  1. Bára Basiková

Vyzerá to však tak, že spevák sa pohrebu so štátnymi poctami nedočká. Posledná rozlúčka s Mirom Žbirkom bude už tento piatok o 14 tej hodine v obradnej sieni Krematória Strašnice v Prahe. Informoval o tom jeho manažér Rado Mešša. Zdá sa, že podobný pohreb so všetkými štátnymi poctami ako mal Karel Gott alebo Libuše Šafránková nehrozí.

Slovenské ministerstvo kultúry strčilo hlavu do piesku. „Opustila nás mimoriadna osobnosť kultúrneho a spoločenského života. Z dôvodu tejto smutnej udalosti je od 12. novembra na znak úcty sprístupnená kondolenčná kniha na Ministerstve kultúry SR,“ uviedli z ministerstva na margo smrti známeho hudobníka. Ministerka kultúry Natália Milanová pohreb so štátnymi poctami zrejme neplánovala, ponúkla len kondolenčnú knihu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerstvo kultúry po smrti Mekyho šokuje: Štátny pohreb nebude?!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti