eReport.sk
Austrálska vláda v utorok oznámila, že odstráni zo všetkých svojich zariadení čínsku aplikáciu TikTok.
Na archívnej snímke zo 17. marca 2023 budova čínskej sociálnej siete TikTok v americkom meste Culver City. Britská spravodajská stanica BBC v pondelok 20. marca 2023 uviedla, že svojim zamestnancom odporučila, aby si vymazali videoaplikáciu čínskej sociálnej siete TikTok. Foto. TASR/AP

Po britskej vláde aj britskí novinári. BBC odporúča zákaz TikToku

Britská spravodajská stanica BBC v pondelok uviedla, že svojim zamestnancom odporučila, aby si vymazali  videoaplikáciu čínskej sociálnej siete TikTok, ak ju nevyhnute nepotrebujú z pracovných dôvodov. TASR informuje na základe správy prevzatej z agentúry AFP.

BBC oznámila, že v nedeľu svojim pracovníkom poslala správu so znením: „Neodporúčame inštaláciu TikToku na korporátnych zariadeniach BBC, ak na to nie je oprávnený služobný dôvod.“

„Ak TikTok nepotrebujete na pracovné účely, mali by ste si ho vymazať,“ dodala spoločnosť. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Blíži sa koniec populárnych aplikácií?
  2. Blíži sa koniec populárnych aplikácií?
  3. Blíži sa koniec populárnych aplikácií?
  4. Je pravda dezinformácia?
  5. Blíži sa koniec populárnych aplikácií?

Len na marketingové účely

BBC v pondelok pre AFP uviedla, že „bezpečnosť a ochranu svojich systémov, údajov a ľudí berie nesmierne vážne“. Dodala, že hoci je používanie TikToku naďalej povolené na korporátnych zariadeniach na redakčné a marketingové účely, „bude naďalej monitorovať a vyhodnocovať situáciu“. BBC má na TikToku 4,4 milióna sledovateľov.

Briti nie sú prví

Britská vláda vo štvrtok oznámila, že z bezpečnostných dôvodov zakazuje používanie populárnej aplikácie TikTok na vládnych zariadeniach. Tento krok predtým prijali aj ďalšie krajiny vrátane USA a Kanady. Z bezpečnostných dôvodov sa pre tento krok rozhodla aj Európska komisia, Európsky parlament i Rada EÚ.

Vyvolali ho obavy, že čínska spoločnosť ByteDance a vlastník TikToku, by mohla Pekingu poskytovať prístup k citlivým údajom používateľov z celého sveta.

Čínska spoločnosť tvrdí, že takéto obavy sú založené na „dezinformáciách“. Dodala, že v súčasnosti podniká kroky na zvýšenie ochrany údajov používateľov z Európy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Po britskej vláde aj britskí novinári. BBC odporúča zákaz TikToku

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti