eReport.sk
Blíži sa koniec populárnych aplikácií?
Nový Zéland je ďalšou krajinou, kde poslanci budú mať zakázané používať čínsku aplikáciu TikTok. Foto: shutterstock

Ďalšia v poradí: Flámska vláda v Belgicku zakázala zamestnancom aplikáciu TikTok

Flámska regionálna vláda sa rozhodla vo štvrtok zablokovať prístup k čínskej videoaplikácii TikTok na telefónoch a počítačoch svojich zamestnancov. K opatreniu pristúpila po odporúčaní viacerých belgických bezpečnostných a kybernetických agentúr. TASR o tom informuje podľa správy Reuters.

Mimoriadne populárnu sociálnu platformu TikTok vlastní čínska spoločnosť ByteDance. V ostatných rokoch sa dostala na Západe pod prísny dohľad pre obavy, že by mohla Pekingu poskytovať prístup k citlivým údajom používateľov z celého sveta.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Blíži sa koniec populárnych aplikácií?
  2. Blíži sa koniec populárnych aplikácií?
  3. Jednou nohou v totalite?
  4. Už sa rozhodol

Vlastník platformy nesúhlasí

Viaceré inštitúcie Európskej únie, menovite europarlament, Európska komisia aj Rada EÚ z tohto dôvodu nedávno tiež prikázali pracovníkom odinštalovať aplikáciu z mobilných telefónov. „Je dôležité, aby si všetci vládni zamestnanci uvedomovali riziká spojené s používaním tejto aplikácie,“ povedal vysokopostavený úradník oddelenia digitalizácie flámskej vlády Johan Smekens. Zákaz začal platiť okamžite.

Flámska vláda v oznámení konkrétne Čínu nespomenula. Odvolávala sa však na nedávne rozhodnutia inštitúcií EÚ, ktoré boli pre ňu dôvodom na preskúmanie, či je obmedzenie potrebné.

Spoločnosť, ktorá TikTok vlastní, označila zákazy zo strany inštitúcií EÚ za nesprávne a založené na zásadných omyloch.

Biely dom chce úplný zákaz

Kongres USA schválil ešte v decembri zákaz používania TikToku na služobných zariadeniach. Biely dom v pondelok nariadil, aby si ho zamestnanci federálnych úradov do 30 dní odinštalovali z pracovných zariadení. Aj Kanada vo februári oznámila, že zakazuje používanie tejto aplikácia na všetkých služobných mobilných telefónoch a iných zariadeniach. India používanie aplikácie zakázala na celom svojom území.

Biely dom v stredu podporil návrh zákona,  ktorý by v Spojených štátoch umožnil úplný zákaz čínskej aplikácie TikTok na zdieľanie videí. 

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšia v poradí: Flámska vláda v Belgicku zakázala zamestnancom aplikáciu TikTok

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti