Plavecký klub STU Trnava

Plavci z STU Trnava majú za sebou úspešnú sobotu

Plavci STU Trnava sa cez víkend zúčastnili na plaveckých pretekoch, kde úspešne reprezentovali trnavský klub. V rôznych vekových kategóriách cestovali do Žiliny a do Nových Zámkov.

Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní

V sobotu 16. marca 2024 odštartoval Slovenský pohár v diaľkovom plávaní prvým kolom v Žiline. Športovci bojovali o majstrovské tituly, pódiové umiestnenia, body do hodnotenia SPDP, o účasť na vrcholových podujatiach a o limity do reprezentačného družstva Slovenska v diaľkovom plávaní.

Na pretekoch sa zúčastnilo 84 pretekárov (46 žien a 38 mužov) z 25 slovenských klubov.  V prvej disciplíne – 5 kilometrov, sa predstavil v kategórii starších juniorov reprezentant Slovenska v diaľkovom plávaní Jakub Gabriel. Podal dobrý výkon a obsadil druhé miesto. Zároveň splnil limit na účasť na Majstrovstvách sveta juniorov v diaľkovom plávaní v Taliansku a Majstrovstvá Európy juniorov v diaľkovom plávaní v Rakúsku.

Veľká cena Nových Zámkov

V konkurencii 236 plavcov zo 17 slovenských klubov sa predstavilo 36 zástupcov STU Trnava. Pod vedením tréneriek Tatiany Bergmanovej a Ingrid Remišovej a trénera Ľuboša Špajdela vytvorili trnavskí pretekári 105 osobných rekordov. Celkovo obsadili štvrté miesto so ziskom 45 medailí (10 zlatých, 14 strieborných a 21 bronzových). Takmer každý plavec STU Trnava si vytvoril minimálne jeden osobný rekord a medailu získalo celkovo až 16 plavcov. Gratulujeme!