eReport.sk
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Čaputová vyjadrila ľútosť nad tragickou smrťou 15-ročného žiaka: Nesmieme prehliadať agresivitu


Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyjadrila ľútosť nad tragickou smrťou 15-ročného žiaka Základnej školy (ZŠ) v Parchovanoch.

,,Aj tento prípad potvrdzuje, ako veľmi je potrebné podporovať mladých ľudí v tom, aby si medzi sebou vytvárali vzájomne rešpektujúce sa vzťahy a venovať sa ešte viac téme duševného zdravia,“ zdôraznila hlava štátu na sociálnej sieti.

Linka dôvery

Prezidentka zároveň apelovala na všetkých, ktorí zažívajú trápenie na duši, aby požiadali o pomoc ľudí, ktorým dôverujú, alebo aby zavolali na linky pomoci. V tejto súvislosti spomenula Linku dôvery Nezábudka 0800 800 566, internetovú poradňu pre mladých IPčko https://ipcko.sk, Linku detskej istoty 116 111 a Linku detskej dôvery 0907 401 749.
        

Mohlo by vás zaujímať

  1. Juraj Blanár
  2. Jozef Mikloško
  3. Pavel_Fico
  4. Podvod na voličov!

Prípadom sa zaoberá polícia

Žiak deviateho ročníka ZŠ v Parchovanoch v pondelok (20. 11.) dopoludnia počas prestávky vyšiel na strechu školy a pri páde utrpel zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Otec sa pre médiá vyjadril, že jeho syn mal byť šikanovaný. Prípadom sa zaoberá polícia, ktorá vedie vyšetrovanie pre trestný čin usmrtenia. Ministerstvo školstva aj Štátna školská inšpekcia pre TASR uviedli, že sú pripravené poskytnúť v prípade potreby súčinnosť.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová vyjadrila ľútosť nad tragickou smrťou 15-ročného žiaka: Nesmieme prehliadať agresivitu

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne