eReport.sk
Biely dom vo Washingtone. Ilustračné foto: tasr/ap

USA posielajú na Blízky východ posily: Majú obavy z avizovaného útoku Iránu


Spojené štáty v piatok oznámili, že posielajú posily na Blízky východ. Zvyšujú sa totiž obavy, že Irán by mohol čoskoro podniknúť útok na Izrael. TASR prevzala informácie z tlačovej agentúry AFP.

,,Presúvame do regiónu ďalšie materiály, aby sme posilnili regionálne odstrašujúce prostriedky a zvýšili ochranu amerických síl,“ uviedol predstaviteľ amerických ozbrojených síl vo Washingtone, ktorý je kľúčovým spojencom Izraela.

Biely dom predtým v piatok uviedol, že iránske vyhrážky odvetou proti Izraelu po útoku v Sýrii, kde prišli tento mesiac o život dvaja iránski generáli, sú stále „skutočné“ a „živé“. Útok v Damasku podľa všeobecného názoru podnikol Izrael.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Monika Beňová
  2. ľudia nakupujú v potravinách na Slovnaftskej ulici v Bratislave 2. januára 2021.
  3. Saková s ukrajinským námestníkom ministra energetiky
  4. Už sa rozhodol

Podnikne odvetu za minulotýždňový útok

Irán sa konkrétne zaprisahal, že podnikne odvetu za minulotýždňový útok na svoj konzulát v sýrskom Damasku, pri ktorom zahynuli poprední predstavitelia iránskej armády – hoci Teherán predstaviteľom USA jasne povedal, že akákoľvek odveta „nebude eskalovať“ situáciu.

Americký denník Wall Street Journal (WSJ) však napísal, že Izrael sa pripravuje na „priamy“ útok z Iránu už v piatok alebo v sobotu. WSJ sa odvolal na osobu „oboznámenú s touto záležitosťou“.
Denník WSJ tiež uviedol, že podľa tohto zdroja by sa útok mal odohrať v rámci hraníc Izraela, a nie na izraelské záujmy inde vo svete.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA posielajú na Blízky východ posily: Majú obavy z avizovaného útoku Iránu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: