eReport.sk
v pásme Gazy po útokoch Hamasu na Izrael
v pásme Gazy po útokoch Hamasu na Izrael, zdroj: tasr

Irán plánuje odvetu za minulotýždňový útok: Ministerstvo zahraničných vecí ČR varuje svojich občanov


České ministerstvo zahraničných vecí v piatok odporučilo občanom ČR, aby pre zhoršenú bezpečnostnú situáciu necestovali do Iránu. Tých, ktorí sa v krajine nachádzajú, vyzvalo na jej opustenie. TASR sa odvoláva na správu portálu Novinky.cz.

,,Ministerstvo zahraničných vecí eviduje významný počet prípadov, keď boli občania členských štátov EÚ v krajine zadržaní, vyšetrovaní, prípadne aj trestne stíhaní na základe umelo vykonštruovaných podozrení či obvinení. Podľa hodnotenia ministerstva ostáva riziko ďalších podobných incidentov významné a vzťahuje sa aj na občanov ČR,“ upozornilo ministerstvo.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Orbán Viktor
  2. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR
  3. Odmietnutý Biden

Odporúča vyhnúť sa miestam, kde sa zhromažďuje viac ľudí

Ministerstvo ďalej odporúča vyhnúť sa miestam, kde sa zhromažďuje viac ľudí. Zároveň radí obmedziť zaznamenávanie si demonštrácií, príslušníkov bezpečnostných zborov a vládnych budov.

Irán sa zaprisahal, že podnikne odvetu za minulotýždňový útok na svoj konzulát v sýrskom Damasku pripisovaný Izraelu, pri ktorom zahynuli generáli iránskej armády – hoci Teherán predstaviteľom USA jasne povedal, že akákoľvek odveta „nebude eskalovať“ situáciu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Irán plánuje odvetu za minulotýždňový útok: Ministerstvo zahraničných vecí ČR varuje svojich občanov

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: