Slováci majú ešte v živej pamäti veci, ktoré sa diali okolo pandémie COVID-19. A určite si veľmi dobre pamätajú aj na to, ako boli lákaní na „dobrovoľné“ očkovanie experimentálnymi vakcínami „zdravia“, „úsmevu“, „slobody“ a všeličoho iného. Ako sa teraz postupne ukazuje, takmer nič z toho nebola pravda, ba až podozrivo veľa je náhlych úmrtí na srdcové a ďalšie problémy, ktorú zrejme majú súvis práve s vakcínami „zdravia“.
Spoločnosť preháňala účinnosť vakcíny
Proti experimentálnym vakcínam sa zdvihla vlna odporu hneď od začiatku, firma Pfizer však všetkých uisťovala, že sú účinné a nie je čoho báť. Ukázalo sa však, že tí, ktorí sa báli, mali pravdu. Žaloby proti firmám predávajúcim experimentálne vakcíny proti COVID-19 vo svete pribúdajú, ba mnohí už súdy aj vyhrali. Teraz farmaceutická firma Pfizer čelí žalobe v americkom štáte Texas. Informuje o tom britský denník The Guardian, ktorý sa pri tom odvoláva na viaceré iné periodiká. Texaská žaloba tvrdí, že spoločnosť Pfizer preháňala účinnosť vakcíny proti Covid-19.
Generálny prokurátor Ken Paxton podal žalobu napriek lekárskemu konsenzu, že vakcína zabraňuje ťažkej infekcii a smrti. Ken Paxton žaluje farmaceutickú spoločnosť Pfizer, ktorá tvrdí, že preháňala účinnosť svojej vakcíny proti Covid-19 a klamala verejnosť. Žalobu, ako informuje Texas Tribune, oznámil po jej podaní na okresný súd v štáte Lubbock v severozápadnom Texase. Paxtonova žaloba prichádza ako konsenzus zdravotníckych expertov a vedcov, ktorí uviedli, že vakcína zabraňuje ťažkej infekcii a smrti na Covid-19.
Sprisahanie s cieľom umlčať kritikov
Paxton obvinil spoločnosť Pfizer z „uverejnenia nepravdivých, klamlivých a zavádzajúcich činov a praktík tým, že uvádzala nepodložené tvrdenia týkajúce sa vakcíny spoločnosti Covid-19 v rozpore s texaským zákonom o klamlivých obchodných praktikách“, uvádza sa v tlačovej správe zdieľanej pre X, predtým známy ako Twitter.
Paxton vyhlásil, že tvrdenia spoločnosti Pfizer o účinnosti vakcíny hlásali, že účinne ukončí pandémiu Covid-19, ale že sa tak nestalo do jedného roka od zavedenia. Žaloba tiež dodala, že tvrdenia, že vakcína bola účinná na 95%, neboli presné a že infekcia Covid-19, ako aj úmrtnosť sa zhoršovali.
Spoločnosť Pfizer zverejnila výsledky o účinnosti Covid v novembri 2020, pričom zistila, že vakcína bola 95% účinná počas prvých 28 dní po jej podaní. Žaloba okrem toho tvrdí, že spoločnosť Pfizer sa „sprisahala“ s cieľom umlčať tých, ktorí boli kritickí voči jej účinkom aj proti očkovaniu. Paxtonova žaloba žiada, aby spoločnosť Pfizer mala zakázané „vydávať vyhlásenia o účinnosti svojej vakcíny proti Covid-19“. Generálny prokurátor tiež požaduje 10-tisíc dolárov za každé údajné porušenie zo strany spoločnosti Pfizer, ako aj ďalšie finančné reštitúcie.
Mohlo by vás zujímať:
Celkové občianskoprávne sankcie voči spoločnosti Pfizer dosahujú podľa agentúry Reuters celkovo viac ako 10 miliónov dolárov. Vo vyhlásení Pfizer uviedol, že „prípad štátu nemá opodstatnenie“ a dodal, že vakcína bola podaná 1,5 miliarde ľudí „a pomohla chrániť pred vážnymi následkami Covid-19 vrátane hospitalizácie a smrti“. Vo vyhlásení sa tiež píše, že „prehlásenia spoločnosti o jej vakcíne proti Covid-19 boli presné a vedecky podložené“. Žaloba je v novembri druhou Paxtonovou proti Pfizeru. Generálny prokurátor predtým žaloval farmaceutickú spoločnosť a ďalšieho dodávateľa za údajné pozmenenie testov kontroly kvality liekov na ADHD pre deti.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Pfizer čelí v Texase žalobe za mRNA vakcínu proti COVID-19. Prokurátor vidí hneď viacero dôvodov